Bakan Selçuk İhtiyaç Sahiplerine 2. Faz 1000TL Para Yardımı Devam Ediyor

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmasının ardından kısa sürede tüm dünyada pandemi haline dönüşen ve ülkemizde de Mart ayının ilk haftasından beri yayılmaya devam eden koronavirüs salgını kapsamında alınan ekonomik tedbirler devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgı ile mücadele kapsamında açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” bünyesinde 2 milyon 300 bin haneye yapılacak 1000’er TL tutarındaki nakdi destek ödemesinin bugün itibarıyla resmen başladığını bildirdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuyla ilgili yazılı açıklamada bulundu. 1000’er TL nakdi yardım ödemesi hakkındaki son gelişmeler ve bilinmesi gereken önemli detaylar haberimizde yer alıyor.

Türkiye’de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1000 TL nakdi yardım ödemesi hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Türkiye’yi tüm dünyada olduğu gibi etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla ekonomik açıdan olumsuz etkilenen vatandaşlara yönelik yapılan para yardımları hızla devam ediyor. Son olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yazılı olarak yaptığı kamuoyu açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” kapsamında ilk desteğin Bakanlık bünyesinden düzenli SGK sosyal yardım alan 2 milyon 111 bin haneye 1 – 5 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılıp sonlandığını hatırlattı.

“Faz 2 Kapsamında 1000’er TL Nakdi Yardım Yapıyoruz”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın öncülüğünde başlatılan koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşları destekleme amaçlı Sosyal Destek Programı’nın toplamda 3 fazdan oluştuğunu dile getiren Bakan Selçuk, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızla sahada ihtiyaç sahibi olarak belirlediğimiz 2,3 milyon haneye faz 2 kapsamında 1000 lira nakdi yardım yapıyoruz.” ifadeleriyle vatandaşların merakını giderdi. Bakanlık tarafından 1 – 5 Nisan tarihlerinde yapılan ilk destekte olduğu gibi yardım yapılan hanelerin mevcut durumda sosyal yardımlar sisteminde kayıtlı olduğundan herhangi bir başvuruda bulunulmasına gerek olmadığını belirten Bakan Selçuk, yapılan başvuruların 1000 TL nakdi yardım 2. faz kapsamında dikkate alınmayacağını ifade etti.

Bakan Selçuk müjdeli haberi yazılı olarak paylaştı. “1000 lira nakdi destek ödemesi, bugün bu hanelerimizin PTT hesaplarına yatırılmaya başlandı. Bu yardımlar da yine bir önceki yardımda olduğu gibi bulaş riskini azaltmak için evlere götürülerek, elden teslim ediliyor.” açıklamasında bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bu gelişmenin ardından 3. faz sosyal yardımlar hakkında da müjde verdi. Milyonlarca vatandaş Bakanlık bünyesinde başlatılan 1000’er TL’lik sosyal yardım ödemelerine başvuruların olup olmayacağını merak ediyordu. Konuyla ilgili en kapsamlı ve güncel bilgiler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi.

“3. Faz 1000’er TL Sosyal Yardım Ödemelerine Başvuru Alınacak”

Bakan Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında ihtiyaç sahiplerine yönelik 1000 TL nakdi sosyal yardım ödemelerinin 3. faz döneminde vatandaşlardan başvuru kabul edileceği müjdesini verdi. Başvuruların yalnızca “e-Devlet” kapısı sistemi üzerinden alınmaya başlayacağını duyuran Bakan Selçuk, faz 3 kapsamında yapılan ödemelerin daha öncekiler gibi kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacağını, dolayısıyla bir hane içinden birden fazla başvuru yapılması halinde bunları tek başvuru olarak kabul edip değerlendireceklerini aktardı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1000’er TL nakdi yardım ödemelerine ilişkin başvuru tarihlerini, önümüzdeki günlerde ayrıca açıklayacaklarını ifade etti.

Öğrencilere Karşılıksız Kaymakamlık Bursu Nasıl Verilir?

Evde Bakım Parası Ne Kadar, Kimler Alabilir?

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Nasıl Alınır ?

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Merhaba
   Kredi başvurularınızı bankaların internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

 1. Bize neden gelmiyor ev kira eşim yeni girdi işe ihtiyacımız var nereye başvuru yapmam lazım e kapısından başvuru yaptım hala gelmedi

  1. Merhaba
   Başvuru yapmış iseniz 3. faz yardımından uygun görülmeniz halinde özdemeniz tarafınıza yapılacaktır.

 2. Ben engelli çocuk annesiyim böyle bir yardım görmedim sosyal yardımlaşma ya başvuru yaptığım halde gelmedi

  1. Merhaba
   Yapılan bu yardım ödemesine herhangi bir başvuru alınmamaktadır. Sürekli yardım alan ihtiyaç sahiplerine yapılmaktadır. Fakat 3. Faz yardım ödeneğine başvuruda bulunan diğer ihtiyaç sahiplerine yapılacağı belirtilmiştir, ama henüz başvuru için tarih belirtilmiş olmamaktadır.

 3. Kac kere başvuru yaptım gelmedi neden gelmiyor evim yok arabam yok gelirim yok ev kira geçim sıkıntımız var eşim yeni girdi işe

  1. Merhaba
   Yapılan bu yardım ödemesine herhangi bir başvuru alınmamaktadır. Sürekli yardım alan ihtiyaç sahiplerine yapılmaktadır. Fakat 3. Faz yardım ödeneğine başvuruda bulunan diğer ihtiyaç sahiplerine yapılacağı belirtilmiştir, ama henüz başvuru için tarih belirtilmiş olmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu