6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çok sayıda ilde büyük bir felakete neden olan deprem sonrasında yaralar sarılmaya devam ediyor. Bu kapsamda bir yandan devlet destekleri verilirken, diğer yandan kamu bankalarından da kredi destekleri duyurulmaya başladı.

7,7 ve 7,6 büyüklüğünde yaşanan depremler sonrasında 11 ilde çok sayıda can kaybı ve yıkım yaşanmıştı. Bölgede deprem nedeniyle maddi zorluklar yaşayan vatandaşlara ise kamu bankalarından kredi çözümleri gelmeye başladı. Deprem kredisi kapsamında avantajlı oranlar sunuluyor. Uygun geri ödeme seçenekleri, sıfır faiz seçeneği ve geri ödemesiz dönem özellikleri ile depremzedelere kredi verilecek.

KAMU BANKALARINDAN DEPREM KREDİSİ PAKETİ!

Türkiye’nin önde gelen kamu bankalarından depremzedelere yönelik kredi paketleri duyuruldu. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank aracılığıyla verilecek kredi destek paketleri ile vatandaşların finansman ihtiyaçlarının uygun oranlar ve geri ödeme seçenekleri ile karşılanması hedefleniyor.

6 ay ve 1 yıl arasında geri ödemesiz dönem, 36 aya kadar vade ve faizsiz geri ödeme seçenekleri ile kredi verilecek. Hem bireysel müşteriler hem de KOBİ’ler için depremzedeler için faizsiz olarak uygun geri ödeme seçenekleri ile kredi seçenekleri sunulacak.

1 YILA KADAR GERİ ÖDEMESİZ DEPREM KREDİSİ!

Depremde zarar gören bireysel nitelikli müşterilere öze 6 ay, KOBİ müşterilerine ise 1 yıla kadar geri ödemesiz olarak faizsiz deprem kredisi kamu bankaları aracılığıyla verilecek. 36 aya kadar vade seçeneklerinin yer aldığı kredi paketleri ile vatandaşların deprem nedeniyle karşılaştıkları maddi hasarların karşılaması hedefleniyor. Kamu bankalarından gelen açıklama sonrasında söz konusu kredi paketlerini hızla devreye sokacakları açıklandı.

FAİZSİZ VE MASRAFSIZ 5.000 TL VERİLECEK!

Kamu bankaları tarafından yapılan açıklamada depremzedeler için faizsiz ve 1 yıla kadar geri ödemesiz kredi seçeneklerinin yanı sıra 5.000 TL’ye kadar faizsiz ve masrafsız nakit avans fırsatlarının da sunulacağı açıklandı. Deprem bölgesinde yaşayan tüm kredi kartı müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmeler için faizsiz ve masrafsız 5.000 TL nakit avans tanımlanacağı duyuru yapıldı.

Editör: TE Bilisim