Koronavirüs yüzünden ekonomik olarak zorluk yaşayanlar için Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları büyük önem taşıyor. Koronavirüs salgını boyunca destek olmak amacıyla verilen uygun faiz ve vade süreleri ile öne çıkan destek kredisi sorgulama işlemleri kolayca yapılabiliyor.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Sorgula

Koronavirüs salgının Türkiye’de yayılması ve genişlemesi ile birlikte kamu bankaları tarafından uygun faiz ve vade oranları ile birlikte temel ihtiyaç kredisi verilmeye başlanmıştı. 6 ay geri ödemesiz olan ve 10 bin liraya kadar varan oranlar ile pek çok kişi acil nakit ihtiyacını karşılayabildi. Çoğu kimse kredi çekebilirken, son başvuru yapanlar hâlâ başvurularının sonuçlanmasını bekliyorlar. Bunun için Ziraat Bankası destek kredisi sorgulama merak ediliyor. Ziraat Bankası destek kredisi sorgulama için farklı yöntemler bulunuyor. İlk sorgulama yapmak için Ziraat Bankası internet şubesini ya da mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.  İnternet sayfasına girdikten sonra eğer banka müşterisiyseniz bankkartım ve şifrem var seçeneği seçiniz. Şayet şifreniz yoksa buradan “Hemen başvur” seçeneğini seçin ve giriş yapmanızı sağlayacak olan şifreyi oluşturun. Daha sonra sisteme şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sırasıyla; başvurular, başvuru takip, ürün başvuruları sayfalarınızı izleyiniz. Açılan sayfada kredinizin durumunu yazacaktır.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Hesapla

Ziraat Bankası destek kredileri 0,49 faiz oranı, 36 ay vadeli ve 6 ay geri ödemesiz olarak sunulmuştu. Son başvurular Haziran ayında alındı ve daha sonra bu uygun faiz oranlı kredi başvurusu artık alınmıyor. Kredi faiz oranlarının artması ile birlikte artık kredi çekmek isteyenler bankaların kendi belirledikleri faiz oranları ile ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Ancak destek kredisi başvurusu yapmasına rağmen kredileri hâlâ sonuçlanmayanlar bulunuyor. Kredinin sonuçlanmaması genelde kredi puanı düşük olan ya da bankalara borçlu olanlarda görülmektedir. Normal koşullarda kredi başvuruları en geç 1 ay içinde sonuçlanmaktadır. Krediniz reddedilirse uygun faiz oranları ile başvuru artık yapılmadığı için güncel faiz oranları ile banka tarafından sunulan ihtiyaç kredisi paketlerine başvuru yapabilirsiniz. İlgili kampanyadan ilk yararlananlar da Ekim ayı içinde ilk taksitlerini ödemeye başlayacaklar.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

Editör: TE Bilisim