Kendi evini kendi inşa etmek isteyenler için prefabrik ev için devlet destekleri başladı. Proje kapsamında belirlenen şartları sağlayanlara 200.000 TL’ye kadar devlet desteği verilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında, ihtiyaç sahiplerinin destekten yararlanarak, karşılaştıkları zorlukların en aza indirilmesi hedefleniyor.

Proje kapsamında belirlenen tüm koşulları sağlayan vatandaşlara 200 bin lira geri ödemesiz destek sağlanabiliyor. Özellikle deprem felaketi sonrasında büyük zorluk yaşayan vatandaşlar için bu tür desteklerinde önemli olduğu ifade ediliyor. Herkesi derinden yaralayan büyük deprem felaketi sonrasında farklı destekler ile yaralar sarılmaya devam ediyor.

PRAFABRİK EV YAPMAK İSTEYENLERE DEVLET DESTEĞİ!

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi sonrasında bölgede depremzedelerin ihtiyaçları karşılanmaya ve devlet destekleri verilmeye devam ediyor. Evsiz kalan veya evleri ağır hasan alan kişilerin maddi zorluklar yaşamadan güvenli yerlerde barınmaları için farklı destekler verilmeye devam ediyor.

Bu dönemde büyük talep gören prefabrik evler için ihtiyaç sahiplerine 150 bin TL ile 200 bin TL arasında yardım sağlayacak yeni bir projeye imza atıldı. Söz konusu koşulları sağlayanlar prefabrik ev yapımı için devlet desteğinden yararlanabilecek.

PREFABRİK EV DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Prefabrik ev desteğinden yararlanarak kendi evini inşa etmek isteyenler için 200 bin liraya kadar devlet desteği verilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda başvuru yapacak kişilerin bazı şartları taşımaları isteniyor. Prefabrik ev desteği başvuru şartları ise kısaca şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • 18 yaşını tamamlamış olmak.
  • Hane içinde kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması.
  • Başvuru sahibinin yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartları sağlamak.

PREFABRİK EV DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Proje kapsamında belirlenen tüm başvuru şartlarını sağlayan vatandaşların prefabrik ev desteğinden yararlanması mümkündür. Bu kapsamda ilgili kuruma başvuru yapmak yetiyor. Koşulları sağlayan kişiler tam ve eksiksiz bir şekilde belgelerini vererek başvuru adımlarını tamamlayabilmektedir. İmar izni olmayan yere prefabrik ev yapmak yasal olmayacağı için ev yapılacak yerin de doğru seçilmesi gerekecektir.

Editör: TE Bilisim