Kredi çekerek nakit ihtiyaçlarını gidermek isteyenler için Türkiye Ekonomi Bankası TEB tarafından önemli bir kampanya başlatıldı. Buna göre TEB sonbahar kredisi ile birlikte uygun faiz oranları ile 3 ay ertelemeli kredi müşterilere sunuldu.

İhtiyaç Kredisi Çekmek İsteyenlere 3 Ay Ertelemeli Kredi

Koronavirüs salgının da etkisiyle nakit para konusunda sıkıntı yaşayan kimseler bankalardan çekebilecekleri kredi tutarlarını merak ediyorlar. Nakit para ihtiyacının karşılanması için önemli bir kampanya ise Türkiye Ekonomi Bankası’ndan geldi. TEB sonbahar kredi kampanyası ile nakit para ihtiyacı duyanlar 3 ay ertelemeli olarak kredi fırsatından yararlanabilecekler. Krediden yararlanmak için ise TEB müşterisi olmaya da gerek bulunmuyor. Kampanya büyük ilgi görürken, özellikle 3 ay ertelemeli olması kredi kullananlara büyük bir kolaylık sağlıyor. Ekonomide yaşanmakta olan dalgalanmalar ve hayat pahalılığı yüzünden bankanın sunduğu kredi, mevcut ihtiyaç kredi kampanyaları arasında öne çıkıyor. Krediden yararlanmak için ise faiz oranı kredi çekecek olanların kredi puanlarına göre belirleniyor. Buna göre kredi notu ortalaması 1850 olan kimseler yüzde 1,24 faiz oranı ile birlikte kredi kullanabiliyorlar. Kredi notu düşük olan kimseler için ise faiz oranları yüksek oranlar üzerinden sağlanıyor. Çekilecek kredi için Findeks notunun 1850 ve üzeri olması halinde 36 ay vadeli 10 bin TL kredi çekildiğinde yüzde 1,24 faiz üzerinden aylık ödeme 360 TL oluyor. Kredi tahsis bedeli 52 TL olurken krediyi çekenlere 580 TL sigorta yapılıyor.

TEB Sonbahar Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahiplerine yönelik düzenlenen kampanya ile birlikte nakit para isteğinizi kısa sürede telafi etmeniz mümkün hale geliyor. TEB sonbahar kredisi başvuruları için ise bankanın istediği belirli şartların sağlanması gerekiyor. Buna göre kimlik belgesi, aylık gelir belgesi ile TEB şubelerine yapılacak başvurular sonucunda kefil talep edilmeden krediden yararlanılabiliyor. Diğer bankalar gibi TEB kredisi için de banka kredi notunun yüksek olması önem taşıyor. Aynı şekilde kredi notunun yüksek olması faiz oranlarının da düşmesine neden oluyor. Kredi Ekim ayında kullanıldığında ödemeler ise en erken Ocak 2021 tarihinde başlayacak.

TEB Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Editör: TE Bilisim