Kredisiz senetle ve gelir belgesiz araç kredisi bankalar üzerinden değil, bu konuda finansman sağlayan şirketlerden sağlanır. Bankalar müşterilerine kredi verirken gelir belgesi veya maaş bordrosu ister. Bu düzenleme müşterilerin aldıkları krediyi geri ödeme sürecinde zorluk yaşamamaları için düşünülmüştür.

Hiçbir banka gelir belgesi olmayan, 4A ya da B sigorta pirim ödemesi e-Devlet üzerinden gözükmeyen kişiler için kredi olanağı sağlamaz. Ancak serbest meslek sahipleri veya herhangi bir yerde çalışmayan kişiler için bu durum zorluk oluşturur.

Kredisiz Senetle Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Gelir belgesi olmayan kişiler araç sahibi olmak için farklı bir yol izler. Bu yol; araç kredisini, araç satan firmaların anlaşmış oldukları finansman şirketleri üzerinden sağlamaktır.

Finansman şirketlerinin sunduğu bazı seçenekler vardır:

 1. İlk seçenek, satın alınmak istenen arabanın belli bir miktarını peşinat olarak ödeyerek kalanı senetle satın alınır.
 2. Diğer seçenek ise büyük otomobil galericilerinin finansmanlarından yararlanarak kredisiz senetle araç kredisi almak.

Kredisiz Senetle, Gelir Belgesiz Araç Kredisi Şartları Nelerdir?

Kredisiz senetle araç kredisi için şartlar bulunmaktadır.  Bu krediyi ülke genelinde bayilik ağını oluşturmuş yada marka değerine sahip 1. el ve 2. el araç satan firmalar gelir belgesiz olarak müşterilerine kredi imkanı sağlar. Belli bir peşinat ödemesi yaparak bu firmalardan 36 ya da 48 ay vadeli olarak 2.el veya 1. el taşıtları kredili olarak satın alınabilir.  Bu krediyi bankalar vermediği halde kredi notu fazlasıyla önem arz etmektedir.

Kredi notunun yüksek olması kredisiz senetle araç kredisi almanın ilk şartı denebilir. Senetle araba almak için, senet karşılığı oto satışı yapan galerilere ve kuruluşlara başvurmak gerekir. Bu finansman firmaları araç satışı esnasında çok büyük şartlar koymamaktadır.

Bankalardan farklı olarak, bankaların belirlediği maksimum faiz oranlarının daha da üstünde faiz uygulaması yapılarak araçların satışı gerçekleşir. Araç satın alırken sadece senet imzalamakisteyen kişilerin, bu alanda hizmet veren galerileri ziyaret etmesi gerekir.

Her firma bazı şartlar değişebilir. Bu şartlar;

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Peşinat ödenmesi (istenmesi durumunda),
 • Senet günlerinin aksamaması.

Kredisiz Senetle ,Gelir Belgesiz Araç Almak için Gereken Evraklar

Senetle araba almak için gereken belgeler şunlardır;

 • Kimlik Belgesi
 • Satın Alınan Aracın Tapu Belgesi
 • Araca Ait Rehin Belgesi
 • İkametgâh Belgesi

Şubeye Gitmeden Araç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir belgesi ya da maaş bordrosu olmadan araç kredisi sahibi olabilmek için şubeye gitmeden de kredi başvurusu yapılır.

Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmak için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Sunduğu faiz oranı ya da vade süresi gibi size sunduğu avantajlara göre kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankaya karar verin.
 • Kredinin hangi bankadan alınması gerektiğine kara verildikten sonra ilgili bankanın resmi internet adresi üzerinden kredi başvuru formu doldurun.
 • Formu iletmenizi takiben 24 saatte kredi durumunuz ile ilgili bilgilendirme, tarafınıza yapılır.
 • Kredi almak istediğiniz bankada daha önceden açılmış bir hesabınızın olması ve hesap hareketlerinizde borçlanma olmadan düzenli akış sağlamış olmak sizin avantajınıza olur.
 • Daha önceden hesabınızın bulunduğu aktif olarak kullandığınız banka üzerinden kredi başvurusu yapmaya karar verilmiş ise ilgili bankanın mobil uygulaması üzerinden hesabınıza giriş yaparak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu adımı uygulamanız size özel avantajlardan yararlanma hakkı da sunar.
 • Bir diğer kredi başvuru seçeneği ise ilgili bankanın müşteri temsilcisi ile iletişime geçmenizdir.

Bu adımlardan size uygun olanı ile gelir belgesiz, maaş bordrosuz, şubeye gitmeden başvurunuzu gerçekleştirerek onay almayı bekleyebilirsiniz.

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Kredisiz ya da peşinat ödemeden araba almak isteyenler için senetle araba almak cazip gelmektedir. Ancak bu yöntemi tercih edecek olanların ödeyecekleri faiz oranlarını göz önünde tutmamaları gerekmektedir. Ortalama olarak senetle araç almak, aracın mevcut değerinin üzerine ortalama yüzde 25 – 50 civarında artış koymak anlamına gelmektedir.

Banka kredilerinin üzerinde olan senetli araç satışları, bankalardan kredi çekemeyecek durumda olanlar ya da peşinat ödemeden araç almak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Senetle araba alımlarında senet karşılığında oto satışı yapan galeri ya da kuruluşlara başvuru yapmak gerekmektedir.

Özellikle son zamanlarda çeşitli katılım firmalarının senetle araç satışı yapmaya başlamaları üzerine senetle araç almak da merak edilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta faiz oranlarının kuruluş tarafından belirlenecek olmasıdır.

Senetle Araba Almak Güvenli Mi?

Senetle araba almaya karar verenlerin kafasında oluşan sorular arasında yer alan bir soru da senetle araba almanın güvenli olup olmadığıdır. Senetle araba almak yasal bir işlemdir. Süreç yasalara uygun ilerlediği takdirde senetle araba almak son derece güvenlidir. Ancak araba alınan kuruma dikkat edilmeli ve sözleşme imzalanmadan detaylı bir şekilde okunmalıdır.

Senet Bağlayıcılığı Nedir?

Senet ile araç alırken bilinmesi gereken belirli noktalar bulunmaktadır. Senet tanımı itibariyle iki kişi arasında yasal olarak borç tutarının olduğunu belirten resmi bir kağıttır ve imzalandıktan sonra borç ödenmediği ya da taraflar anlaşmaya varmadığı sürece geçerliliğini yitirmez. Senet sadece bir ülkeye de özgü olmayıp uluslararası geçerliliği olan bir kağıttır.

Alacaklı ve borçlunun sorumlu olduğu senet ile birlikte taraflar arasında borç ilişkisi kurulur ve borcun ödenmediği durumlarda alacaklı olan taraf yasal yollara başvurarak borçludan ilgili tutarı temin eder. Bu durumda mahkemeye devreye girer ve ilgili tutarın temin edilmesi için icra işlemleri başlatılır.

Bu yüzden senet ile otomobil almak konusunda belirlenen tutarın ödenmesine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi halde yasal yollara başvuru yapılarak hakkınızda gerekli işlemler başlatılacaktır.

Senet ile Araba Almanın Avantajları Neler?

Senet ile araba almanın avantajları olduğu kadar olumsuz yanları da bulunmaktadır. Olumlu yönleri arasında bankalardan kredi alamayan kimselerin senet imzalayarak araba alabilmesi öne çıkmaktadır. Kredi notunun düşüklüğü ya da yüksek gelir gösterilmediği için istenen kredi tutarının çekilememesi hallerinde senet ile araç almak mümkün olmaktadır.

Senet ile araç alınırken peşinat ödeme zorunluluğu da genelde bulunmamaktadır. Bunun yanında kredi notu ya da kredi siciline de bakılmaz. Talep edilen tüm araçlar da satın alınabilmektedir. Herhangi bir limit sorunu da yoktur ve istenilen model ya da marka alınabilir. Krediler gibi aylık ödemesinin yapılmasına da gerek yoktur.

Bu olumlu kısımlarının yanında olumsuz taraflarından da bahsedilecek olunursa, bankaların uygulamakta olduğu faiz oranlarının genelde iki ya da üç katı senet için uygulanır. Peşinatsız olarak alınan araçlar için daha fazla faiz ödemesi yapmak gerekmektedir. Satın alınan aracın üzerine rehin işlemi yapılır ve senetlerin tamamı ödeninceye kadar rehin kararı kalkmaz, başka bir deyişle araç satılamaz.

Senetlerin ödenme sürelerinin bir gün dahi geçmesi halinde kişiler hakkında yasal takip başlatılabilmektedir. Araçların normal değerlerinin üzerinde ödeme yapılması gerekmektedir. Olumlu ve olumsuz yanlarını karşılaştırarak senet ile araba almak konusunu değerlendirebilirsiniz.

Fuzuloto Senetle Araç Araba Nasıl Alınır?

Fuzul Oto senetle araç alımı diğer sistemlerde olduğu gibi grup oluşturarak yapılmaktadır. Oluşturulan grup arasından çekiliş yapılır, sırası gelen araç sahibi olmaktır. Bu anlamda Fuzul Oto faizsiz araç alma sistemi araç alımında kullanabilecek alternatif yol olarak dikkate alınır.

Fuzul oto araç alma sisteminde gruplar 11,15,21,31,37,49 ve 61 kişilik olarak belirlenir. Araç alımında taksitler vade farkı olmadan faizsiz olarak alınır. Grupların oluşturulması sonrasında ise kimin araç alacağı aylık olarak noterde çekilen kura ile belirlenir. Yani kimin ne zaman alacağı bilgisi mevcut değil.

Gruplara katılanlar ne kadarlık araç alacağını, aylık ne kadar bütçe ile taksit ödeyeceğini kişi kendisi karar verir. Kredisiz senetle araç kredisi almadan Fuzul Oto ile senetle araba alınabilir. Peşinat verilmeden sisteme girilir. Fuzul Oto’da peşinat yoktur.

Her ay çekilen kura ile şanslı kişiye daha önce araç alımı imkanı çıkar. Böylece kişi kredisiz senetle araç almış olur. Diğer otomotiv sistemlerinden ayrı olarak Fuzul Oto da Vade Ortası Sistemi bulunmaktadır. Bu sistemde söz konusu grup ile vade sayısının ortasında kişi aracını teslim alır.

Bu dönemden sonra kişi taksitleri ödemeye devam eder. Fuzul Oto sistemi kişilerden peşinat yada faiz alımı söz konusu değildir. Ancak Fuzul Oto müşterilerinden organizasyon ücreti alır. Bu ücret sisteme girilmeden önce alınır. Aracını erken almak isteyenler peşinat vermek zorundadır.

Birarabam Senetle Araç Araba Nasıl Alınır?

Birarabam faizsiz taksitle araba alma imkanı  sağlayan bir firmadır. Birarabam orta ve dar gelirli kişileri araba sahibi yapması ile bilinir. Birarabam, her müşterisine çok sayıda taksit imkânı ile isterlerse sıfır, isterlerse ikinci el vasıta alabilme şansı vermektedir. Bununla beraber Birarabam kendisine özgü şekilleri ile borcu, normal şartlardaki süresinden daha kısa bir zaman içinde bitirmektedir. İsteyen kişileri uzun taksitler ile otomobil sahibi yapan Birarabam, isteyen kişileri ise hiçbir peşinat tutarı vermeden otomobil sahibi yapmaktadır.

Birarabam’da peşinat zorunluluğunun olmaması, kurumun en önemli avantajlarından birisi olarak görülür. Birarabam’da bireylerin taksitleri, müşterilerinin istekleri doğrultusunda ayarlanır. Taksitler bireylerin bütçelerine göre ayarlanırken bireyler faiz, vade farkı ve öteki farklarla da uğraşmak zorunda kalmaz.

Birarabam, müşterilerine ikinci el otomobil alabilme olanağı  da sağlamaktadır. Müşteriler, Türkiye sınırları içinde herhangi bir şehirden, diledikleri ikinci el arabayı seçer ve Birarabam sayesinde tercih ettikleri bu aracı satın alabilme olanağına kavuşur.

Birarabam ile 429 TL'den başlayan taksitlerle, tamamen faizsiz, küçük küçük taksitler ödeyerek, hiç fark vermeden araba sahibi olmak mümkün. 444 23 53 nolu müşteri hizmetlerini arayarak başvuru için detaylı bilgi almak mümkün.

Eminoto Senetle Araç Araba Nasıl Alınır?

Eminoto ile senetle araba almak mümkündür. Eminoto kredisiz senetle araç alımı yapan firmalardan biridir. Eminoto elbirliği adını verdiği finansman yöntemi ile müşterilerini bütçesine uygun araç sahibi yapar. Elbirliği yönteminin amacı faizsiz ve taksitli araç almayı mümkün kılmaktır. Elbirliği yöntemi ile üç farklı modelde araç alınır. Bunlar;sıfır kilometre araç alımı, ikinci el araç alımı, takas ile araç alımı.

Araç alımı için üç farklı çözüm bulunur;

 • Çekilişli sistem: Araç satın almak isteyen kişiler belirledikleri araç fiyatı üzerinden 24 ile 60 ay arası değişen çekiliş gruplarına dahil olurlar. Altın Günü mantığıyla satın alınmak istenen araç bedeli bu vadeye bölünerek yapılan çekilişle sırayla gruptaki kişiler araçlarını satın alabilmektedir.
 • Vade ortası sistem: Peşinatı ödemek istemeyen kişilerin çekilişe girmeden kesin teslim tarihi ile araçlarını satın alabildikleri sistemdir. Çalışma mantığı dahil olunan vadenin yarısında araç teslimi alınmasına dayanmaktadır. Vade Ortası Sistem’de çekiliş grubu ve vade sınırı bulunmadığından kesin teslim tarihi ile bütçenize uygun taksitlendirme yapılır.
 • Peşinatlı sistem: Vade ortasına benzer olan bu sistemde çekiliş bulunmamaktadır. Verilecek olan peşinat ve ödenecek taksit miktarına göre teslim tarihi kesin olarak sisteme girişte hesaplanır ve vade geldiğinde istenen araç satın alınır.

Wowwo Senetle Araç Araba Nasıl Alınır?

Wowwo üzerinden senet karşılığında araba almak için herhangi bir kefil, teminat yahut başka bir şey göstermenize gerek yoktur. Araba almak isteyenler kredi başvurusu olmadan almak istediği aracı internetten beğenir ve aracın %25 ila %35’i arasındaki bir bedeli peşin olarak ödemesi gerekir.

Wowwo, senet karşılığında satılan araçları için 24 ile 36 ay arasında değişen vade seçenekleri sunar. Bu anlamda bankalardan kredi alamayan kimseler, Wowwo üzerinden uygun tekliflerle araç sahibi olabilirler. Araba almak isteyenler Wowwo’nun web sitesine giderek almak istediği arabaya karar verir. Daha sonra Wowwo sitesi üzerinden kredi notu sorgulaması yapar.

Kredi notunun yüksek veya düşük olmasına göre Wowwo sitesi belli şartlarda ödeme seçenekleri sunar. Genellikle yüksek kredi puanına sahip olanlardan daha az peşinat talep edilirken kredi notu düştükse ilk başta talep edilen peşinat miktarı da artar.

Son olarak Wowwo’nun sunduğu teklifi kabul edildikten sonra aracın %25 ile %40’ı arasındaki bir bedeli peşin olarak ödenir. Satın alınmak istenen aracın peşinat olarak ödenen bedelinin dışında kalan bedeli, her ay ödenmek üzere 24 ile 36 aylık vadeye bağlanır.

Araç için kasko ve sigorta işlemleri tamamlandıktan sonra vade süresiyle orantılı olarak borcun ödenmesi için senetler tanzim edilir. Aracı satın alan kişi, senetlerin tamamını ödedikten sonra aracı kendi üzerine alır. Böylece kişi kredisiz senetle araç kredisi almadan senetle araba sahibi olur.

Otovadeli Senetle Araç Araba Nasıl Alınır?

Oto Vadeli, senetle araç alımı sağlayan firmalardan biridir. Oto vadeli üzerinden araç almak için ilk önce internet sitesi üzerinden “Başvuru Yap” butonu ile başvuru süreci başlatılır. Müşterinin karşısına bir form çıkar. Bu form, kullanıcıların hangi model ve marka araç istediklerine ilişkin bilgileri istemektedir. Bilgiler arasında iletişim için gerekli olanlar sorular da vardır.

Formu gönderen kullanıcılar maksimum 24 saat içerisinde Oto Vadeli Finans Operasyon Merkezi tarafından aranır. Bu ön başvurunun olumlu sonuçlanması sonucunda gerekli evraklarla birlikte notere gidilerek istenilen araç üzerinden senetle sözleşme yapılır.Noter onayının ardından kaskosu da yapılan araçlar kullanıma hazır olarak müşterilere teslim edilir.

Birikimevim Senetle Araç Araba Nasıl Alınır?

Birikimevim senetle araba alımını oldukça kolaylaştırır. Banka kredisi kullanmadan senetle araba almak için Birikimevim sistemlerine başvurular alınır. Müşteriler seçmiş olduğu  sıfır ya da ikinci el araçlar için uygun koşullarda bir satın alma yapar. Öncelikli müşteriler almak istediği arabayı belirler.

Bu aracın gerçek değeri üzerinden Birikimevim ile bir anlaşma yapılır. Bu bedel üzerine bir faiz ödemesi yapmadan, sadece araba değerinde bir borçlanma ile müşteriler araba sahibi olur. Birikimevim kredi koşullarına gerek kalmadan senetle alım yapmayı sağlar.

Birikimevim senetle araç satışı yaparken banka kredi puanına önem vermez.18 yaşını geçmiş olan herkes için araba sahibi olma imkânı sunar. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak sıfır ya da ikinci el araba satın almak için yeterli. Birikimevim müşterilerine taksitle araba alma imkanı da sunar. Faiz ödemeden, peşinat ödemesi yapmadan, müşterilerin belirlemiş olduğu taksitler doğrultusunda araba satın alımı gerçekleştirilir.

Ototaksit Senetle Araç Araba Nasıl Alınır?

Ototaksitle kefilsiz ,kredisiz senetle araba almak araba almanın başka bir kolay yoludur. Ototaksit’te minimum %30 peşinat istenir. Ototaksit 36 aya varan vade seçenekleri ile araç alım, sigorta, bakım ve araç görünüm yenileme hizmetleri sunar. Ototaksit araç almak isteyenlere iki farklı yoldan başvuru seçenekleri sunar.İnternet üzerinden başvuru yapmak için izlenecek yol;

 • Metal2 web sitesinden (metal2.com.tr) istenen araç belirlenir,
 • Kişisel bilgilerinizi sisteme girerek başvuru yapılır,
 • Başvuru değerlendirilmesi,
 • Min. %30 peşinat ile 36 aya varan esnek vade ile araç sahibi olma

Galeri üzerinden başvuru yapmak için ;

 • Herhangi bir Metal2 satış noktasından ya da anlaşmalı galeriden istenen araç belirlenir,
 • Başvuru formunu yetkili kişi ile doldurulur,
 • Başvuru değerlendirilmesi,

Min. %30 peşinat ile 36 aya varan esnek vade ile araç sahibi olma

Fuzuloto Senetle Araba Kampanyaları İçin TIKLAYINIZ

Birarabam Senetle Araba Kampanyaları İçin TIKLAYINIZ

Eminoto Senetle Araba Kampanyaları İçin TIKLAYINIZ

Editör: TE Bilisim