Kredi Kartı ile Bağkur Borcu Ödeme

04.03.2018
158
A+
A-
Kredi Kartı ile Bağkur Borcu Ödeme

Her aya ait 4b bağkur prim borcunuzu takip eden ayın sonuna kadar yatırmanız gerekiyor. Bağkur prim borçlarınızı kredi kartı ile kolayca ödeyebilirsiniz.

İnternetten Bağkur Borcu Nasıl Ödenir?

4B Bağkur prim borcunu ödemek için öncelikle edevlet şifrenizin olması gerekmektedir.Edevlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine uğrayarak yeni e Devlet şifresi temin edebilirsiniz.E-devlet şifrenizi kaybettiyseniz yine şifremi unuttum seçeneğini kullanarak ya da PTT ye giderek yeni şifre temin edebilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı kullanıyorsanız anlaşmalı bankaların internet şubeleri aracılığı ile edevlet şifresi edevlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

Gelelim Bağkur borçlarının kredi kartı ile nasıl ödeneceği hususuna.

  • Öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumu kredi kartı ile ödeme sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu kredi kartı ile ödeme ekranına giriş için TIKLAYINIZ
  • Açılan ekranda görüldüğü gibi TC kimlik numarası ve edevlet şifreniz yazmanız gerekmektedir sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.
  • Burada aşağıdaki resimde göründüğü gibi sorgu türü kısmını 4B SİGORTALI TAHSİLATLARI seçmeniz gerekmektedir.

  • Cari prim borçlarınız için 4B cari prim ödemeleri son ödeme vadesi geçmiş ve yapılandırmış olduğunuz prim borçlarınızı 4b Bağkur geçmiş  dönem prim borcu kısmını seçmeniz gerekmektedir.
  • Buradan sorgulama yaptıktan sonra karşınıza prim borçlarını çıkacaktır.Cari prim olarak sorgulama yaptığınızda karşınıza çıkacak olan borç sadece son ödeme vadesi geçmemiş prim borcunuz olacaktır.
  • Geçmiş dönem olarak sorgulama yaptığınızda ise son ödeme vadesi geçmiş tüm Bağkur prim borçlarını ile yapılandırma kapsamında olan prim borçlarınız karşınıza çıkacaktır.

Bağkur Borçlarına Kredi Kartı İle Taksit Yapılır mı?

Bağkur borçlarının kredi kartı ile taksitlendirmesi mümkün bulunmamaktadır.Peşin olarak ödemeniz gerekir.

Anlaşmalı Bankaların İnternet Bankacılığından Kredi Kartı ile Bağkur primi Ödeme

Sosyal Güvenlik Kurumunun kredi kartı ile prim ödeme sisteminden Bağkur borcunuzu kredi kartı ile ödeyebileceğiniz gibi anlaşmalı bankaların internet bankacılığından da Bağkur borçlarının kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.Kredi kartı ile ödemede banka sizden belli bir oranda komisyon talep edebilmektedir.

Anlaşmalı bankaların internet bankacılığı sisteminde kredi kartı ile bağkur primini ödeyebilmek için yine sonr ödeme vadesi geçmemiş prim borçları için 4B Bağkur ödemeleri, son ödeme vadesi geçmiş prim borçları için ise 4B Bağkur geçmiş dönem kısmını seçmeniz gerekmektedir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.