Akıllı telefonunu yenilemek ya da yeni almak isteyenler için cep telefonu kredisi veren bankalar sayesinde istedikleri telefonu almak kolay bir hale geliyor. Özellikle son zamanlarda döviz fiyatlarının artması ile fiyatları artan akıllı telefonları almak için farklı bankalar kredi imkânı sunuyorlar.

ING Bank Teknokredi

ING Bank tarafından 500 TL’den başlayan ve 15 bin TL’ye kadar çıkan elektronik eşya alım kredisi verilebilmektedir. Teknosa mağazalarında geçerli olan krediden yararlanmak için 15 bin TL’ye kadar olan tek seferdeki alışverişler için kredi çekmek mümkün hale geliyor. Krediden yararlanmak için kısa mesaj göndermek de yeterli oluyor. TEKNOSA yazarak arada boşluk bırakarak 11 haneli kimlik numarasının yazılmasından sonra 2229’a kısa mesaj göndermek başvuru için yeterli sayılıyor. Mesaj bankaya iletildiğinde banka tarafından bilgileriniz ve kredi notunuz değerlendirilecek ve dönüş sağlanacaktır. Gelecek olan onay mesajının ardından Teknosa mağazalarından kredi tutarı kapsamında alışveriş yapabilirsiniz. Teknosa mağazalarında bankanın hizmet noktası bulunuyor ve kredi işlemleri bu hizmet noktasından sağlanıyor. Kredi doğrulaması yapıldıktan sonra gerekli evrak işlemleri sonrasında alınacak ürün doğrudan krediden düşülüyor. Taksitlendirme ise ATM’lerden ya da ING Bank şubelerinden yapılıyor. 36 aya varan taksitlendirme imkânları ile vade süreleri belirleniyor. Faiz oranları ise yüzde 2,19’dan başlıyor.

Fibabanka Elektronik Eşya Kredisi

Elektronik eşya kredisi veren bankalar arasında yer alan Fibabanka’nın Vatan Bilgisayar ile anlaşması bulunuyor ve mağazalardan yapılacak tüm alışverişlerde kullanılacak kredi banka tarafından sağlanıyor. Peşin fiyatına 8 taksit imkânı sunan bankanın kredisinden yararlanmak için ise VATAN yazarak arada boşluk bırakarak kimlik numarasını yazarak 3422’ye kısa mesaj göndermek yeterli oluyor. Bankaya ulaşan mesaj sonrasında banka kredi notunu temel alarak inceleme yapacak ve olumlu olması halinde onay mesajı tarafınıza iletilecektir. Gelen mesajın olumlu olması halinde Vatan Bilgisayar mağazalarından kredi tutarı kapsamında alışveriş yapabilirsiniz. Mağazalarda bulunan Fibabanka danışma noktası ile kredi çekimi için gerekli olan belgelerin imzalanması ve hazırlanması sonrasında kredi kullanıma hazır olacaktır. Kredinin sağlanmasından sonra alınacak olan elektronik eşya 8 taksite kadar bölünmektedir. Kredi notunun düşük olması halinde banka tarafından ek teminat ya da kefil de talep edilebilmektedir.

Aktifbank Cep Telefonu Kredisi

Cep telefonu kredisi kullanmak için Aktifbank ile anlaşmalı olan mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Sadece cep telefonları için değil beyaz eşya ürünlerinde de krediden yararlanma imkânı sunan banka, en az 500 TL en fazla ise 30 bin TL’ye kadar kredi sunmaktadır. 36 ay vade süreli olan krediden yararlanmak için TAKSİT yazıp arada boşluk bırakarak kimlik numaranızı yazdıktan sonra 3050’ye mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Banka tarafından yapılan inceleme sonrasında verilebilecek kredi tutarı belirtilecek ve onaylanması halinde anlaşmalı mağazalara giderek cep telefonunuzu alabilirsiniz. Mağaza tarafından talep edilecek inceleme süreci de olabilmektedir. Bu durumda gelir durumu ve diğer kişisel bilgiler mağaza tarafından talep edilebilmektedir. Olumlu karar verilmesi halinde sözleşme ve belgeler hazırlanarak ilgili tutar kadar kredi kullanımı mümkün olmaktadır.

Denizbank Elektronik Eşya Kredisi

Mediamarkt’larda geçerli olan Denizbank elektronik eşya kredisi ile 36 aya varan vade süreleri ile mağazalardan yapılacak elektronik eşyalara kredi verilmektedir. Hem ticari kart sahiplerine hem de bireysel başvurular için geçerli olan kredide yararlanmak için ise mağaza içindeki Denizbank iletişim noktalarından ya da çalışanlardan yardım almak gerekmektedir. Bu durumda başvuru mağazadan yapılacak ve kredi notunun yüksek olması halinde onaylanarak mağazadan yapılacak alışverişlerde geçerli olacak kredi tahsis edilecektir.

ING Bank Cep Telefonu Kredisine Başvurmak İçin TIKLAYINIZ

Fibabank Cep Telefonu Kredisine Başvurmak İçin TIKLAYINIZ

Aktif Bank Cep Telefonu Kredisine Başvurmak İçin TIKLAYINIZ

Deniz Bank Cep Telefonu Kredisine Başvurmak İçin TIKLAYINIZ

Editör: TE Bilisim