ING Bank günlük para çekme limiti; 2.000 TL’dir. Bu limit arttırılabilmektedir. Ayrıca 20.000 TL’ye kadar da para yatırılabilmektedir.

ING Bank Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar Belirlenmiştir?

ING Bank ATMleri üzerinden para çekmek isteyenler; müşteri ve ATM tanımlarına göre günlük limitlerini kendileri belirleyebilmektedirler. Ancak standart para çekme limitleri aşağıdaki gibidir:
 • Günlük standart para çekme limiti 2.000 TL’dir.
 • Haftalık para çekme limiti, 15.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Aylık ATM’den para çekme limiti 30.000 TL’dir.

Cep Telefonuna Gönderilen Parayı ING Bank’tan Çekmek İçin Belirlenen Günlük Limit Ne Kadardır?

Cep telefonu numarasına para gönderilenler; ING Bank ATMleri üzerinden para gönderildikten sonra 1 hafta içerisinde çekebilmektedirler. 1 hafta içerisinde tutarın çekilmemesi durumunda ise; para gönderen kişiye iade edilmektedir. ATM’den giriş tuşuna bastıktan sonra kartsız işlemler menüsüne girilmesi ve ardından cep telefonuna daha öncesinde gelmiş olan referans numarasının girilmesi gerekmektedir. T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numarası da girildikten sonra para çekilebilmektedir. Cebe havale işlem limitleri ise aşağıda belirtilmiştir:
 • Günlük para çekme limiti 500 TL’dir.
 • Haftalık 1.000 TL’ye kadar para çekilebilmektedir.

ING Bank QR Kod İle Para Nasıl Çekilir ve Limitleri Ne Kadardır?

ING Bank’tan QR kod ile para çekmek isteyenler; tek seferde 1.500 TL’ye kadar para çekebilmektedirler. Ay içerisinde ise; 5.000 TL’ye kadar para çekmelerine izin verilmektedir. QR kod ile para çekmek için izlenecek adımlar şu şekildedir:
 • ING mobil uygulamasından giriş yapmadan önce diğer butonu üzerinden QR kod işlemlerine tıklanmalıdır.
 • Ardından giriş yaparak hesaplar menüsü üzerinden QR ile para çekme butonuna tıklanmalıdır.
 • ATM’den kartsız işlemler menüsüne giriş yaptıktan sonra 9 tuşlanmalı ve ekrandaki QR kod mobil uygulamadan okutulmalıdır.

ING Bank ATM’sinden Günlük Para Çekme Limiti Aşılabilir Mi?

ING Bank günlük para çekme limiti kendisi için yeterli olmayan banka müşterileri; ING Bank’ın mobil uygulamasından, 0850 222 0 600 ing bank müşteri hizmetleri numarasından, https://www.ing.com.tr adresinden internet bankacılığı girişi yaparak günlük para çekme limitleri arttırılabilmektedir. Para çekmek için limit artış talebinde bulunmayanlar ise; 5 TL komisyon ücretini ödeyerek para çekebilmektedirler. Ancak günlük para çekme limitlerinin maksimum 2 katı kadar bir tutar çekebilmelerine izin verilmektedir.

ING Bank ATM Kullanımı İçin Uygulanan Ücretlendirmeler Nasıldır?

ING Bank ATMlerinden veya diğer banka ATMlerinden yapılan işlemler sonucunda alınan ücretler aşağıda verilmiştir:
 • ING Bank ATMlerinden para çekilirken ek ücret talep edilmemektedir.
 • Diğer banka ATMleri aracılığı ile ING Bank hesabından nakit çekim yapacak olanların çektikleri tutarın %1.15’i kesilmektedir. Ayrıca diğer banka ATMlerinden hesap bakiyesini sorgulayanlardan da 0.27 TL kesinti yapılmaktadır.
 • Turist Kart ile para çekenlerin çektikleri tutarın %7’si kesilmektedir.
 • ATM’den kendi hesabı haricinde bir hesaba veya IBAN’a para yatıracak olanlardan 15 TL ücret alınmaktadır.
 • ING KOBİ Dijital kapsamında KOBİler; tek seferde maksimum 1.000 TL olacak şekilde diğer banka ATMlerinden 3 kere ücretsiz para çekme hakkına sahiptirler. Turuncu Ekstra’ya dahil olmaları durumunda; bu tutar 2.500 TL’ye çıkmaktadır.
 • KOBİler başka kuruluşların ATMlerinden para çeker ise; çektikleri tutarın %1.15’i oranında ücret alınmaktadır. Bakiye sorgulamaları durumunda da 0.27 TL kesilmektedir.
[sc_fs_multi_faq headline-0="h3" question-0="ING Bank Ortak ATM’den Nasıl Para Yatırılır?" answer-0="ING banka kartı ile üst limit sınırı olmadan para yatırılabilmektedir." image-0="" headline-1="h3" question-1="ING Bank ATM’si Üzerinden Kredi Ödemesi Nasıl Yapılır?" answer-1="ING Bank ATM’si üzerinden kartsız işlemler menüsünden kredi ve kredi kartı borçları ödenebilmektedir." image-1="" headline-2="h3" question-2="ING Bank Kartsız Nasıl Para Çekilir?" answer-2="ING Bank günlük para çekme limiti kapsamında önce giriş sonra kartsız para çekme butonuna tıklanarak işlem gerçekleştirilebilmektedir." image-2="" count="3" html="true" css_class=""]
Editör: TE Bilisim