Halkbank'dan Sevindiren Haber Geldi! 0,39 Faiz Oranı İle 225 Bin TL'e Kadar Kredi Fırsatı. yKoronavirüs salgının etkisini devam ettirmesi yüzünden Halkbank kredi çekmek isteyenlere önemli bir faiz indirimi uyguluyor. Buna göre kredi kullanmak isteyen işletmelere 225 Bin TL’ye 0,37 faiz oranı ile kredi verilecek.

Halkbank Düşük Faizli Kredi İmkânı

Kamu bankalarından olan Halkbank, koronavirüs yüzünden ekonomik zorluklar yaşayanlara yönelik önemli bir kredi kampanyası başlattı. Özellikle salgından en çok etkilenen kesim olan işyerleri ve işletmeler için sunulan kredi, acil nakit ihtiyaçlarının giderilmesi için önemli avantajlar sunuyor. Buna göre kredi ile birlikte yaşanan zorlukların giderilmesi de amaçlanıyor. Halkbank aracılığı ile esnaf ve sanatkarlar için verilen özel kredi kapsamında 3 ve 6 ayda bir ödeme fırsatları sunuluyor. Buna göre banka 125 bin, 150 bin, 175 bin ve 225 bin TL kredi sağlıyor. Ancak bankadan düşük faiz oranı ile kredi çekmek için belirli şartların sağlanması gerekiyor. Bunun için;
  • Esnaf ve sanatkarlar odası ile esnaf ve sanatkarlar sicil müdürlüğüne kayıtlı olmak,
  • En az 3 aydır işletme faaliyetlerine devam ediyor olmak,
  • İş ya da ikamet edilmekte olunan ilçelerde hizmetlerine devam eden kredi ve kefalet kooperatiflerinde ortak olmak,
  • İlgili kredi haklarından yararlanmak için bankanın isteyebileceği diğer haklara sahip olmak gerekiyor.

Halkbank Düşük Faizli Esnaf Kredisi  Ödeme Planı

Esnaf ve sanatkarlar için özel olarak belirlenen faiz oranı ile birlikte yıllık faiz oranı sadece yüzde 4,5 olarak belirlendi. Buna göre aylık bazda temel alındığında faiz oranı sadece 0,37 oranında oluyor. Kredi çekmek isteyenlere ise bu durum büyük bir avantaj sağlıyor. Ödeme planlarının belirlenmesi için çekilecek tutar ve vade sürelerine göre hesaplanıyor. Buna göre 50 bin TL kredi kullanan müşteriler, başlangıç olarak 3200 TL ödeme yapıyorlar. Son taksit ödemesinde ise 2533 TL ödüyorlar. Dosya masraflarının çıkarılmasından sonra ise kredi başvurusu yapanın eline 47 bin 500 TL geçiyor. 100 bin TL kredi çekenler ise ödemelerini 3 ayda bir şekilde yapacak olurlarsa bu durumda ödemeleri gereken taksit tutarı 3 aylık 6400 TL oluyor, son taksitleri ise 5100 TL oluyor. Diğer tutarlar da yıllık yüzde 4,5 faiz oranı ile belirleniyor.

Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Editör: TE Bilisim