Konut ve taşıt almak isteyenler için Halkbank tarafından önemli bir kampanya başlatıldı. Buna göre bankanın kampanyası dahilinde sıfır konut ve sıfır araç alımlarında düşük fiyatlar uygulanacak ve 120 aya kadar varan vade sürelerinden müşteriler yararlanabilecekler.

Halkbank Uygun Faizli Kredi İmkânı

Halkbank, son günlerde başlattığı kampanya ile birlikte şimdilik konut ve taşıt almak isteyenlere en uygun faiz oranlarını veren banka konumuna geldi. Özellikle salgın yüzünden toplu taşıma kullanmak istemeyen ve araç almak isteyenlere de yararlı olacak uygun faiz oranları ile sunulan kredi, bu sayede taşıt almayı daha kolay hale getiriyor. Aynı şekilde ev sahibi olmak isteyenler için de uygun faiz oranları ile kredi imkânı sağlanıyor. Bilindiği gibi birkaç ay önce konut kredisi oranları çok düşürülmüş ancak artan döviz ve yoğun talep karşısında faiz oranları tekrar yükselmişti. Halkbank ise Hesaplı Evim Konut Kredisi ile birlikte yine uygun faiz oranları ile birlikte müşterilere kredi veriyor. Buna göre satış bedeli en fazla 1 milyon liraya kadar olan konut kredileri, bu kampanya dahilinde sayılıyor. Ancak en önemli şart sıfır konut alınması oluyor. Buna göre ikinci el konut alımlarında kampanya geçerli olmuyor.

Halkbank Uygun Faiz Oranları

Halkbank başlattığı kampanya ile birlikte ev sahibi olmak isteyenlere uygun faiz oranları ile kredi sağlıyor. Buna göre sıfır konut almak isteyenlere 120 ay vade süresi ile 0,99 oranından kredi sunuluyor. En üst kredi limiti ise 1 milyon lira olarak belirlendi. Buna göre örnek bir taksitlendirme yapılacak olursa, 200 bin liralık bir ev alımında 120 ay vade kullanılırsa, konut kredisi çeken kişi aylık 2 bin 885 TL bankaya ödeme yapması gerekiyor. Geri ödeme ise 0,99 faiz üzerinden 120 ayda 342 bin 665 TL olarak hesaplanıyor. İkinci el konut almak isteyenler için ise faiz oranı 1,09 ile başlıyor. Bu koşullar altında bankaya başvuru yapmak isteyenler gelir belgeleri ve diğer talep edilecek belgeler ile bankaya başvuru yapabilirler. Sıfır taşıt alımlarında da yine aynı faiz oranı uygulanıyor.

Halk Bank Konut Kredisi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Editör: TE Bilisim