EYT yasasının yürürlüğe girmesinin ardından bankaların promosyon yarışlarında da bir artış görüldü. İlk etapta 2 milyondan fazla insanın emekli olacağı kısa süre içinde bankalardan büyük hamleler geliyor. SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı tüm SGK emeklilerinin yararlanabileceği emekli maaşına ek nakit promosyon ödemelerinde 8.500 TL duyurusu geldi.

7.500 TL’si nakit olmak üzere Mart ayı sonuna kadar başvuru yapacak kişiler yüksek promosyon oranlarından yararlanabilecek. Yapı Kredi Bankası tarafından tüm emeklilere duyurulan emekli promosyon seçenekleri öne çıkmayı başarıyor.

EN YÜKSEK EMEKLİ PROMOSYONU HANGİ BANKADA?

Emeklilere bankalardan maaşa ek promosyon fırsatları sunulmaya devam ediyor. Bu kapsamda en yüksek oranlardan birine sahip olan Yapı Kredi Bankası 8.500 TL’ye kadar promosyon teklifini duyurdu. Emekli maaş miktarına göre farklı oranlarda promosyon ödeniyor.

Yapı Kredi Bankası ayrıca emeklilere özel ayrıcalıklı bankacılık hizmetlerini de sunuyor. Bu sayede emekli maaşını Yapı Kredi Bankası’na taşıyanlara veya emekli maaşını Yapı Kredi’den almayı taahhüt edenlere cazip bankacılık hizmeti sunuluyor. 3 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında maaşlarını 3 yıllığına Yapı Kredi’den almayı taahhüt edenlere 8.500 TL’ye varan promosyonlar Yapı Kredi Bankası’dan ödenecek.

YAPI KREDİ EMEKLİ PROMOSYON ORANLARI

7.500 TL’ye kadar nakit olmak üzere toplamda 8.500 TL’ye kadar promosyon teklifini duyuran Yapı Kredi Bankası, tüm SGK emeklilerinin maaşını 3 yıllığına taşıma sözü vermeleri halinde promosyonları anında hesaplara yatırıyor.

Bu kapsamda emeklilere ödenecek nakit promosyon oranları şöyle:

  • 3.499 TL’ye kadar emekli maaşı alanlar: 4.500 TL
  • 3.500 TL – 7.499 TL arasında maaş alanlar: 5.250 TL
  • 7.500 TL – 9.999 TL arasında maaş alanlar: 6.750 TL
  • 10.000 TL ve üzerinde maaş alanlar: 7.500 TL

Ek ödül fırsatları sayesinde 60 gün içinde iki yeni fatura ödeme talimatı verenler maaş baremine bakılmaksızın 250 TL kazanacak. Buna ek olarak daha pek çok farklı ek ödül fırsatı ile emekli promosyonu oranları 8.500 TL’ye kadar yükselebiliyor. Emekli maaşını Yapı Kredi’ye taşıyanlar yararlanabilecek.

Editör: TE Bilisim