Ziraat Bankası Ekim ayında konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi oranlarında değişikliğe gitti. 1 Ekim’den itibaren geçerli olan yeni faiz oranları ile birlikte müşteriler konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi başvurusunda bulunabilecekler.

Faiz Oranları Arttı

1 Ekim tarihinden itibaren Ziraat Bankası faiz oranları yükseldi. Buna göre tüketici kredisi çekmek isteyenler 1,28 faiz oranından, taşıt kredisi çekmek isteyenler 1,32 faiz oranından ve konut kredisi çekmek isteyenler de 1,29 faiz oranından kredi kullanabilecekler. Ziraat Bankası tüketici yani ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler için 36 aya varan vade süreleri tanıyor. Müşterinin talebine göre esnek ödeme yapısına sahip olan bankaya tüketici kredisi başvuru yapmak için başvuru formu, nüfus cüzdanı, kişinin gelir durumu gösteren belge ve şubede istenen diğer belgeler ile başvuru yapmak mümkün. En üst seviyeden kredi çekmek için ise en önemli nokta kişinin kredi notu oluyor. Buna göre kredi notu yüksek olan kimseler daha yüksek tutarda ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Ancak kredinin geri ödemesi için vade süresi en fazla 36 ay olmak durumunda. Sıfır kilometre ya da ikinci el araç almak isteyenler için de 1,32 faiz oranından 36 aya varan vade süreleri ile kredi çekiliyor. Bunun için eğer sıfır kilometre araç alınıyorsa proforma, ikinci el araç alınıyorsa ruhsat belgesi gerekiyor. Bu belgelerin yanında başvuru formu, nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi, kişinin aylık gelirini gösteren belge ve şubede ek olarak istenen diğer belgeler ile başvuru yapılıyor. Ev almak isteyenlere ise 1,29 faiz oranı ile sunulan konut kredisi başvurusu için başvuru formu, nüfus cüzdanı, kişinin gelir durumu gösteren belge, serbest meslek sahipleri için bağlı oldukları meslek kuruluşlarını gösteren üyelik belgesi, satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi ve şubede diğer istenen belgeler ile kredi başvurusu yapılıyor.

Diğer Bankaların Kredi Oranları

1 Ekim ile birlikte diğer kamu bankalarının da faiz oranları değişti. Halkbank ihtiyaç kredisi 1,31, taşıt kredisi 1,30 ve konut kredisi 0,99 olurken Vakıfbank için konut kredisi 1,29, ihtiyaç kredisi 1,34 ve taşıt kredisi de 1,25 oranına yükseldi.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Editör: TE Bilisim