Koronavirüs salgını yüzünden özellikle emekliler ekonomik anlamda büyük zorluk yaşıyorlar. Onların bu maddi zorlukları aşmak amacıyla emeklilere özel kredi imkânları sağlanıyor. Buna göre bankalardan uygun faiz oranları ile şubeye dahi gitmeden kredi başvurusu yapabilirsiniz.  

Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Son zamanlarda yaşanan ekonomik zorluklar yüzünden emeklilerin aylıkları geçimlerini sağlamaya yetmeyince özel ve kamu bankaları tarafından emeklilere özel kredi imkânları sağlanıyor. Bu sayede bir nebze olsun emeklilerin rahatlaması amaçlanıyor. Halkbank ve Ziraat Bankası yeni kampanyaları ile birlikte emeklilere özel önemli fırsatlar sunuyorlar. Düşük faiz oranları ile birlikte emeklilerin kredi çekmelerine olanak tanıyan bankalar, böylece maddi zorlukların da aşılmasını sağlıyorlar. Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından emeklilere özel fırsatlar ve son faiz oran güncellemesi ile birlikte önemli bir fırsat tanınıyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme kurumu aracılığıyla son yapılan değişiklik ile kredi vade süreleri 60 aydan 36 aya indirilmişti. Bu yüzden bankalar artık kredilerini en fazla 36 aya varan vade süreleri ile birlikte verebiliyorlar. Emekliler için de bu kredi süresi geçerli olmasına karşılık almış oldukları emekli maaşlarının on katına kadar kredi imkânı sunulması amaçlanıyor.

Ziraat Bankası ve Halkbank’tan Emeklilere Özel Kredi

Halkbank ve Ziraat Bankası emeklilere özel yeni kredi paketi sunuyorlar. Düzenleme sonrasında kredi süresi 60 aydan 36 aya inmesine rağmen düşük faiz oranları ile emeklilerin nakit ihtiyaçları karşılanması hedefleniyor. Buna göre yeni paket kapsamında emeklilere Ziraat Bankası 1,28 faiz oranı ile kredi veriyor. Buna göre 36 ay vade oranları ile 10 bin liraya kadar sunulan kredi fırsatının aylık ödemeleri de 363 TL oluyor. Aynı şekilde Halkbank da 1,28 faiz oranından emeklilere kredi imkânı sunuyor. Acil nakit ihtiyacının karşılanması için sunulan kredide örnek olarak 5 bin TL çekildiğinde 36 ay vade oranında aylık ödemeler 181 TL yapıyor. Başvuru yapmak için ise mobil uygulamalar ya da SMS göndermek yeterli oluyor. Emekli maaşının yüksek olması halinde iki bankadan da 20 bin lirayı bulan kredi miktarı çekmek olanaklı hale geliyor.
Editör: TE Bilisim