Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve toplam 11 ilde acı bir tabloya neden olan büyük deprem felaketi sonrasında yaralar sarılmaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından bölgede faaliyet gösteren işletmelere yönelik yeni bir kredi paketini duyurdu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaptığı duyurusunda depremden etkilenen illerde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine, işletmelerinde kullanacakları sıfır faizli kredi olanakları duyuruldu. Sosyal medya hesabı üzerinden detayları aktaran Bakan Nebati, depremzede kadın girişimcilere üst limiti 50.000 TL olacak şekilde kredi imkanları sunulacağı aktarıldı.

1 YIL GERİ ÖDEMESİZ KREDİ DESTEĞİ!

Türkiye’nin yaşadığı acı deprem felaketi sonrasında yaralar sarılmaya devam ediyor. Bu kapsamda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, depremzede kadın girişimcilere 50.000 TL üst limitli kredi desteğini duyurdu.

Depremden etkilenen illerde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerine, sıfır faizle işletme harcamalarında kullanılmak üzere 50 bin TL kredi sağlanacak. Bu kapsamda bölgede faaliyet gösteren toplam 143 kadın kooperatifinin istifade edeceği söz konusu krediler, 1 yıl geri ödemesi dönem olmak üzere, toplam 36 ay vadeyle kullanılacak.

60 AY VADELİ İŞLETME KREDİSİ VERİLECEK!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından ayrıca Kadın Kooperatifleri Can Suyu Kredisi’nin dışında, KGF Teminatlı Kadın Girişimci Destek Kredisi’nin de hayata geçirileceği aktarıldı. KGF Teminatlı Kadın Girişimci Destek Kredisi paketi kapsamında, kadın girişimcilerin 1 yıl geri ödemesiz toplam 36 ay vadeli iletme ve toplam 60 ay vadeli yatırım kredisinden yararlanabileceği aktarıldı.

Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi ile bugüne kadar 172 binden fazla kadın girişimciye ulaşmayı başardıklarını ifade eden Bakan Nebati, Halkbank tarafından, deprem felaketinden etkilenen kadın kooperatiflerine yönelik Can Suyu Kredi Destek Paketi desteğinin oluşturulduğunun da altını çizdi. Depremden etkilenen bölgelerde faaliyet gösteren kadın girişimciler söz konusu destekten yararlanarak faaliyetlerine devam etmeleri sağlanacak. Söz konusu kredilerin detayları ise yakından takip edilmeye devam ediyor.

Editör: TE Bilisim