Türkiye’de yaklaşık 13 milyon emeklinin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kapılarını çaldıkları kamu ve özel bankalarda pek çok ihtiyaç kredisi kampanyası bulunuyor. Ekonomik açıdan zor dönemden geçen emekliler, bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak istediklerinde karşılarına çıkarılan yüksek faizlerden dolayı daha da zor durumda kalıyor. Ancak Türkiye bankacılık sektöründe emekli müşterilerine faizsiz kredi imkanı sunan bankalar da yer alıyor. 3 banka tarafından açıklanan emekli müşterilere özel faizsiz veya çok düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları hakkında bilinmesi gereken detayları haberimizde bulabilirsiniz. Emekli vatandaşlar, içinde bulundukları ekonomik sıkıntıların üstesinden gelebilmek için en kolay yöntem olarak tercih edilebilecek bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerine başvuruda bulunmaya devam ediyorlar. Ancak bu süreçte pek çok bankanın emekli maaş müşterilerine verdiği ihtiyaç kredilerinde uygulanan faiz oranları, emeklilerin ekonomik durumunu düzeltecek iken daha da zor durumda kalmalarına neden olabiliyor. Bu konuda Türkiye bankacılık sektöründe rakiplerine fark atmayı hedefleyen 3 özel banka emekli maaş müşterilerine çok düşük faizli veya faizsiz ihtiyaç kredisi kampanyalarını devreye soktuğunu açıkladı.

Denizbank Emekli Maaş Müşterilerine İhtiyaç Kredisi

Faizsiz kredi yarışında en ön sırada yer alan bankalardan biri olarak dikkatleri üzerine çeken Denizbank, tutar bakımından her ne kadar beklentileri karşılamasa da emekli maaş müşterilerine bin TL tutarında faizsiz ihtiyaç kredisi desteği sunmaya devam ediyor. Emekli Denizbank müşterileri ayrıca hiçbir kredi kullanım masrafı ödemeden 1000 TL faizsiz kredi çekerek ihtiyaçlarını anında karşılayabiliyor.

Fibabanka Emekli Maaş Müşterilerine İhtiyaç Kredisi

18 ay vade seçeneği ile 3 bin TL’ye kadar emekli maaş müşterilerine faizsiz kredi imkanı sunan Fibabanka, müşteri sadakat programı kapsamında yeniden kredi talep eden müşterilerine kredi kullanımlarının ardından bir 3 bin TL’lik ihtiyaç kredisi daha veriyor.

İş Bankası Emekli Maaş Müşterilerine İhtiyaç Kredisi

Emekli maaş müşterilerine 5 bin liradan 50 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi kampanyası sunan İş Bankası’nda krediler faizsiz olmamakla birlikte çok düşük faiz oranları ile sunuluyor. Telefon bankacılığı ile de ihtiyaç kredisi başvuru yapılabilen İş Bankası’nda emekli maaş müşterilerine özel 0.99 ortalama faiz oranıyla ihtiyaç kredisi kullanma imkanı tanınıyor.

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Neler?

SSK ve Bağkur Emeklisine 3 Maaş Avans 10 Maaş Kredi İmkanı!

1000 TL Sosyal Yardım 3. Faz Ödemeleri Sonuçları Açıklanmaya Başladı!

Editör: TE Bilisim