Yeni Sistemle Yeni Dönem Okullar Yarın Açılıyor

Yeni Sistemle Yeni Dönem Okullar Yarın Açılıyor, 18 milyon öğrenci için 2019 – 2020 ders yılı, zilin yarın çalmasıyla başlıyor. Üç ay süren yaz tatilinin ardından 18 milyon 108 bin 860 öğrenci için ders zili yarın çalıyor. Yeni eğitim öğretim yılı da içerisinde birçok yenilikler ile başlamaya hazır.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilkokula başlama yaşını 66 aydan 69 aya çıkaran kanunun ardından ilgili yönetmelik yeniden düzenlenirken daha önce 10 dakika olan tam gün eğitim yapılan ilköğretim okullarındaki teneffüs süreleri en az 15 dakikaya çıkarıldı.

Yapılan yeni düzenlemeye göre ilk ara tatil 18-22 Kasım’da yapılacak, 1. dönem 17 Ocak 2020’de sona erecek. İkinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak. İkinci ara tatil 6-10 Nisan 2020 arasında yaşanacak. 13 Nisan 2020’de ikinci dönem başlayacak.19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili başlayacak.

Öğrencilere Not Baskısı Yapmayın

Öğrencilere Not Baskısı Yapmayın, Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, yeni eğitim öğretim yılına ilişkin veli, öğrenci ve öğretmenlere tavsiyelerde bulundu. Eğitimin paydaşlarının tümünü çok önemsediklerini dile getiren Selçuk, “Bir çocuğun kendi tabiatını yaşamasına müsaade edilmeden, notlarla bir yere varması çok mümkün değil. Bunu bizim hayat deneyimimiz gösteriyor. Hangi çocuk doğasından ne kadar uzaklaşırsa hayattaki başarısızlığı o kadar artıyor. Velilerimizin bir şekilde çocuklarının yaratılıştaki hususiyetlerine saygı göstermeleri, yatkınlıklarına dikkat etmeleri, beceri temelli, deneyim temelli bir eğitim görmelerine müsaade etmeleri gerekiyor” diye açıklamalarda bulundu.

Öğrencilere Göz Taraması Yapılacak

Öğrencilere Göz Taraması Yapılacak, Sağlık Bakanlığından gelen habere göre öğrencilerimize birinci sınıfta göz taraması yapılacaktır. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ulusal Görme Taraması Programı Genelgesi yayımladı. Buna göre tarama programıyla aile hekimi ve aile sağlığı çalışanı tarafından, 0-3 aylık bebeklerin 3. ay izleminin sonuna kadar, 36-48 aylık çocukların 5. izlemi içerisinde ve ilköğretim çağındaki çocukların 1. sınıfa başlayacağı yıl görme taraması yapılacak.

Toplu Taşıma Yarın Ücretsiz

Toplu Taşıma Yarın Ücretsiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2019-2020 eğitim yılına yönelik alınan tedbirleri açıkladı. Buna göre yarın toplu ulaşım saat 06.00-14.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek. Servis araçlarını kullanan çocukların velileri ilk gün araca binebilecek. Trafiğin olumsuz etkilenmemesi için 763 bin yeni yolcu kapasitesi oluşturulacak. Trafik akışı için AKOM ilk 3 gün teyakkuzda olacak.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu