Üniversite Hastanesine 87 Personel Alımı Yapılacak! Kadrolar Açıklandı

Resmi Gazete’de kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan personel alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Üniversitelere bağlı eğitim, araştırma ve uygulama hastanelerinde çalışmak isteyenler için Resmi Gazete’de yeni bir personel alımı ilanı yayımlandı. Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan sağlık personeli alımı ilanına göre üniversiteye bağlı eğitim ve araştırma hastanesinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere 87 sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı. Personel alımı ilanına başvuruların başladığı belirtilirken, ilanda talep edilen başvuru şartlarını taşıyan adayların en geç 15 gün içinde başvurularını tamamlamaları gerektiği bildirildi. Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin 87 sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanında başvuru yapılacak kadrolar ve kontenjan sayılarına dair bilinmesi gereken tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Resmi Gazete’de yeni bir sağlık personeli alımı ilanı yayımlandı. İlana göre Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesindeki tıp fakültesi hastanesinde sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere (4/B) sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı. İlana başvuruda bulunmak isteyen adaylar için hangi kadrolarda hangi başvuru şartlarının talep edildiği bilgisi de paylaşıldı. Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak, sözleşmeli istihdam edilmek isteyen adayların başvuruda bulunabileceği sağlık personeli alımı ilanında toplam kontenjan 87 olarak belirlendi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi 87 Sağlık Personeli Alımı İlan Detayları

Resmi Gazete üzerinden duyurulan personel alımı ilanında, “Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan ek 2’nci maddenin (b) fıkrasına göre aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Hastane bünyesinde sözleşmeli sağlık personeli yapılan kadrolar ve kontenjan sayısı şu şekilde açıklandı:

 • Hemşire – Lisans mezunu 74 sağlık personeli
 • Sağlık teknikeri – anestezi bölümü 2 personel
 • Sağlık teknikeri – ilk ve acil yardım bölümü 4 personel
 • Sağlık teknikeri – diyaliz önlisans bölümü 2 personel
 • Sağlık teknikeri – eczane bölümü 1 personel
 • Sağlık teknikeri – patoloji laboratuvar önlisans bölümü 2 personel
 • Sağlık teknikeri – radyoloji ve tıbbi görüntüleme bölümü 1 personel
 • Sağlık teknikeri – tıbbi laboratuvar önlisans bölümü mezunu 1 personel

Necmettin Erbakan Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
 • Erkekler adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ile sağlık sorunu bulunmamak
 • Başvurulacak kadroda talep edilen özel şartları taşımak
 • Lisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP3, Önlisans mezunları için 2018 KPSSP93 puanı almış olmak
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin sözleşmeli personel hükmüne uygun olmak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinin www.meramtip.com.tr adresinden online Başvuru Formunu eksiksiz biçimde doldurarak müracaatlarını tamamlayacakları belirtildi. Adayların sadece tek bir unvan için nitelik kodu belirterek başvuru yapabilecekleri duyuruldu. Şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceği açıklandı.

İŞKUR Üzerinden Et ve Süt Kurumu’na Kura İle Personel Alımı Yapılacak!

İstanbul’daki Üniversiteye Yüksek Maaşla Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Belediyeye Kadın, Erkek Adaylar Arasından İtfaiye Eri Alımı Yapılacak!

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu