İŞKUR Üzerinden Et ve Süt Kurumu’na Kura İle Personel Alımı Yapılacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen ancak Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmediği için puanı bulunmayan adayların başvuruda bulunabileceği kurum dışı işçi alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Hizmetlerine başladığı günden bu yana iş arayışında olan vatandaşlar ile personel alımı yapan kamu ve özel sektör kuruluşlarının ilanlarını buluşturmaya devam edip istihdama katkı sağlayan Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden yeni bir kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilana göre Et ve Süt Kurumu Müdürlüğü, Erzurum ilinde bulunan merkezde daimi olarak istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilanda adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Erzurum Et ve Süt Kurumu’nun kamu kurum dışı işçi alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden Et ve Süt Kurumu’nun Erzurum ilinde buluna merkezinde daimi olarak görevlendirileceği işçi alımı ilanı yayınlandı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartının aranmadığı bildirildi. En az ortaöğretim (lise ve dengi) okul mezunu adayların başvuruda bulunabileceği Et ve Süt Kurumu işçi alımı ilanında başvuruları kabul edilen personelin kurum bünyesinde daimi olarak “kasap” ve “elektrikçi” kadrolarında çalıştırılacağı bilgisi verildi. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda her iki kadro için de başvuruda bulunacak adaylarda aranan genel başvuru şartları açıklandı.

Et ve Süt Kurumu Kasap Alımı Başvuru Şartları

KPSS puanı olmadan Erzurum ili Et ve Süt Kurumu Müdürlüğü bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların İŞKUR üzerinden yayınlanan “kasap” kadrosuna yapılan personel alımı ilanında şu başvuru şartlarını taşıması gerektiği belirtildi:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • En az ortaöğretim mezunu olmak (lise veya dengi okul)
 • Ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgelemek
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek zihinsel ve bedensel engeli ile herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak
 • MEB, EBK ve İŞKUR tarafından düzenlenen et işçiliği ve kasaplık eğitiminden (SEKAP) sertifika sahibi olmak
 • Kasaplık konusunda Ustalık veya Kalfalık belgesine sahip bulunmak

Talep şartlarına durumu uyan adayların, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 iş gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki Et ve Süt Kurumu İl Müdürlüğünden ya da İŞKUR’un resmi internet sitesi olan www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilecekleri belirtildi. Gerçeğe aykırı belge verenlerin veya beyanda bulunanların başvurularının geçersiz sayılacağı açıklandı.

Et ve Süt Kurumu Elektrikçi Alımı Başvuru Şartları

Elektrikçi kadrosunda kuruma bağlı çalışmak isteyen adayların yerine getirmesi gereken talep şartları şu şekilde sıralandı:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Meslek yüksek okullarının elektronik teknolojisi, elektronik haberleşme teknolojisi ve elektrik bölümü mezunu olmak
 • Ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir olduğunu sağlık kurulu raporu ile belgelemek
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek zihinsel ve bedensel engeli ile herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak
 • Tercihen mesleğinde deneyim sahibi ve ustalık belgesi sahibi olmak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların da İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden müracaatlarını en geç 5 gün içinde tamamlamaları gerektiği bildirildi.

İstihdam Edilecek Personel Kura ile Belirlenecek

Erzurum Et ve Süt Kurumu bünyesinde daimi olarak “kasap” ve “elektrikçi” kadrolarında istihdam edilecek personelin kura ile işe alınacağı açıklandı. Kura çekiminin 6 Mayıs 2020 tarihi saat 14:00’te Erzurum Et Kombinası Müdürlüğünde gerçekleşeceği bildirildi. Başvuranların kuraya katılmaları için işveren tarafından ayrıca davet yapılmayacağı ve kura sonrasında kazanan adaylardan sınava gelmeden önce istenilecek evraklar ve sınav sonuçları www.esk.gov.tr adresinden ilan edileceği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu