İstanbul’daki Üniversiteye Yüksek Maaşla Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer aldı. İstanbul’da bulunan Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğü tarafından duyurulan ilanda, üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan personel alım ilanında adayların başvuru yapacağı tarihin yanı sıra adaylarda aranan başvuru şartları da belirtildi. Başvuru şartlarını taşıyan ve kamu kurumu bünyesinde istihdam edilecek sözleşmeli personelin yüksek maaşla çalıştırılacağı bildirildi. Resmi Gazete’de yayımlanan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğü sözleşmeli personel alım ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğü tarafından personel alımı yapılacağı duyuruldu. Üniversite bünyesinde “Sözleşmeli Bilişim Personeli” kadrosuna yapılacak alımlar için bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartına göre alınacak sözleşmeli personelin aynı zamanda Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS) puanının olması gerektiği de bildirildi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı İlanı

Kamuoyuna duyurulan personel alımı ilanında, “Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığında tam zamanlı olarak istihdam edilmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek altıncı maddesi ve bu maddeye dayanılarak 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in 8. maddesi uyarınca, Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır. Üniversitemiz tarafından gerçekleştirilecek sınava katılacak adayların seçiminde; 2018 veya 2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P3 puanı ve İngilizce dilinde geçerli bir Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS/e-YDS) veya bu dilde yapılan eş değerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen diğer yabancı dil sınavlarından alınan yabancı dil puanı esas alınacaktır.” açıklaması yapıldı.

Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların, Resmi Gazete’de ilan edilen pozisyonlardan sadece bir tanesi için müracaat edebilecekleri açıklandı. Söz konusu ilan metninde ayrıca başvuru yapacak adayların başvuru tarihi de bildirildi. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartların arandığı açıklandı.

Medeniyet Üniversitesi Bilişim Personeli Alımı Başvuru Şartları

  • Dört yıllık eğitim veren fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda (Değişik ibare: RG-2/5/2012- 28280) ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilgili terhis, muafiyet veya son başvuru tarihi itibariyle en az 2 (iki) yıl erteletmiş olmak kaydıyla ilişiği bulunmamak
  • Sınav sonucunda başarılı bulunduğunda, tam teşekküllü hastaneden verilmiş sağlık kurulu raporunu ibraz etmek
  • Pozisyonuyla ilgili özel şartlara sahip olmak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların yalnızca Medeniyet Üniversitesi  resmi internet sitesi üzerinde https://personel.medeniyet.edu.tr/tr adresinde açıklanan online başvuru linkinden yapabilecekleri duyuruldu. Başvuruların sözleşmeli bilişim personeli işe giriş ilanının Resmi Gazetede ve https://personel.medeniyet.edu.tr/tr adresinde yayınlandığı gün başlayıp, 15 gün süre sonunda bitirileceği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu