Sgk Rapor Parası Banka Hesabıma Gönderilir mi?

Sosyal Güvenlik Kurumu rapor parası ödemelerinizi PTT yerine banka hesabınızdan alabilirsiniz. Rapor parası için banka hesabı tanımlamasını nasıl yapabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz. 

 SGK Emanete alınan rapor parası için banka hesabı nasıl tanımlanır?

SGK Emanete alınan rapor paranızı banka hesabınızı sisteme tanımlayarak geri alabilirsiniz . Emanete alınan rapor paraları için tanımlanabilecek banka hesapları şunlardır:

  • Ziraat Bankası,
  • Akbank,
  • Halkbank
  • VakıfBank.

Diğer bankalar ile şu anda bir anlaşma bulunmamaktadır.

Rapor paranızın hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız yukarıda belirtilen bankalardan birindeki hesabınızı Sosyal Güvenlik Kurumu şahıs ödeme sistemine tanımlamanız gerekmektedir. Bunun için edevlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden bir E-devlet şifresi temin edebilirsiniz.

SGK rapor parası için banka hesabı tanımlama

Rapor parası için banka hesabı tanımlayabilmek için lütfen aşağıdaki aşamaları takip ediniz.

  • www.turkiye.gov.tr adresinden T.C kimlik numaranız ve edevlet şifreniz ile sisteme giriş yapınız.
  • E-hizmetler,
  • Sosyal Güvenlik Kurumu,
  • Şahıs ödemeleri hizmetleri,

Buradan banka hesabınızı tanımlayın.

***Emanete alınan tüm SGK yol ve gündelik ödemeleri, tıbbi malzeme ödemeleri, ortez protez ödemeleri, diğer şahıs ödemeleriniz için de aynı menüden tanımlama yapabilirsiniz.

SGK sistemine banka hesabı tanımladım rapor param kaç gün içerisinde gelir ?

Emanete alınan rapor parası için banka hesabı tanımlamanızın ardından ödemeniz tanımlama tarihinden itibaren en geç bir hafta içerisinde banka hesabınıza gönderilir. Ödemenizi bankamatik kartınız ile hesabınızdan çekebilirsiniz.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu