SGK 31.03.2015 TARİHLİ SON ÖDEME SÜRESİ UZADI MI

SGK BORÇLARI İÇİN ÖDEME SÜRELERİ UZATILDI

Sosyal Güvenlik Kurumundan yapılan açıklamaya göre 31.03.2015 tarihinde Türkiye Genelinde meydana gelen elektrik kesintileri sebebiyle son ödeme tarihi 31.03.2015 tarihi olan Sosyal Güvenlik Kurumu alacakları, bağkur yapılandırma taksit son ödeme süresi ve yapılandırılan tüm sgk borçları için yapılandırma taksitlerinin son ödeme süresi 07.04.2015 tarihine ertelendi.Sosyal Güvenlik Kurumundan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

GENEL DUYURU

31 Mart 2015 tarihinde ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle Kurumumuz ile prim tahsilat anlaşması olan bankaların, tahsilat sistemlerimizle iletişiminde sıkıntılar yaşanmış ve prim tahsilatlarında aksaklıklar Oluşmuştur.
Prim ödeme yükümlülerimizin mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme günü 31 Mart 2015 olan prim ve diğer tüm alacakların tahsilat işlemleri 7 Nisan 2015 gün sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu