PTT İŞKUR Ödemeleri İçin Yeni Uygulama Başlattı!

PTT İŞKUR Ödemeleri İçin Yeni Uygulama Başlattı! PTT A.Ş. yeni bir uygulama başlatarak İŞKUR ödemeleri için ödeme alacak olan vatandaşlar için talep etmeleri halinde evlerinde ödemelerini gerçekleştirebileceğini belirtmektedir. Uygulamanın korona virüsü kapsamında tedbir amaçlı salgını mümkün olan en az şekilde atlatabilmek adına başlatıldığı belirtilmektedir. İŞKUR’dan maaş ödeneği alacak olan vatandaşlar tarafından doldurulacak bir form ile ödeme bedellerinin sisteme kayıtlı olan adresine, PTT Bank hesabına ya da kendi adlarına kayıtlı herhangi bir banka hesabına ödenmesini talep edebilecekleri belirtilmektedir.

PTT A.Ş. tarafından alınan karar neticesinde, korona virüsüne karşı bir takım yeni önlemler daha alındığının altını çizerek belirten PTT, alınan kararları yazılı olarak açıklama yapmış bulunmaktadır. Korona virüsü salgını kapsamında belirlenen büyükşehirlere giriş ve çıkışların yasaklanması, ya da herhangi bir nedenle sistemde bulunan ikametinde bulunamayan vatandaşların işsizlik sigortaları ve iş kaybı tazminatı gibi ödemeleri için form doldurmaları halinde istedikleri yerde ya da hesaba gönderilmesi ya da belirtilen hesaba yatırılması gibi önlemler alınmış bulunmaktadır.

Belirtilen Talepler İçin PTT Üzerinden Online Form Doldurulacak! 

Belirtilen Talepler İçin PTT Üzerinden Online Form Doldurulacak! PTT tarafından alınan yeni karar ve tedbirler kapsamında hak sahipleri için başvurular online olarak form doldurulması gerekmektedir. Söz konusu olan online form doldurmak için hak sahiplerinin, kayıtlı olan cep telefonlarına gönderilecek olan SMS ile PTT’nin internet sitesine yönlendirileceklerdir. Hak sahiplerinin PTT’nin sitesine yönlendirici özel bir link gönderileceği belirtilirken, kişiye özel olarak tek kullanımlık oluşturulan formun online olarak bireyler tarafından doldurulması gerekmektedir.

Belirtilen form ile hak sahibi bireylerin ödeme bedellerinin sisteme kayıtlı olan konut adresine, PTT Bank Hesabına ya da kendi adına banka hesabına gönderilmesini talep edebileceği belirtilmektedir. Ayrıca müşterilerimiz ödemelerini kolaylıkla alabileceklerdir. 2020 yılı Mart ayına ait olan işsizlik ödemeleri için de hak sahibi olarak mevcut olan cep telefonlarına SMS gelmeyenlere ise ALO 170 numaralı telefonu arayarak bilgilerini güncellemeleri gerekecektir. Gerekli güncellemelerin ardından işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hak sahibi olarak belirtilen bilgilerin düzenlenmesi ve taleplerinizin ardından ödemeleriniz istediğiniz gibi gerçekleştirilecek.

Asgari Ücretlilere 1752 TL Destek! İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği Başvuruları Başladı!

Kısa Çalışma Ödeneği Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Bu Haktan Yararlanabiliyor?

İşbaşı Eğitim Programlarından Ayrılmak, İstifa Etmek

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu