Kamu Bankaları Yüzde 0.49 Faiz Oranlı Konut Kredisi Kampanyası Başlattı!

Ekonomik olarak zor zamanlardan geçen Türkiye’de kamu bankalarından vatandaşlara kaçırılmayacak cazip fırsatlar sunulmaya devam ediliyor. Elini taşın altına koyan kamu bankaları hayallerindeki eve sahip olmak isteyenler için yüzde 0.49 faiz, 0.79 ve 0.93 faiz oranları ile konut kredisi kampanyalarını sürdürüyor. Taşıt kredisinde ise kamu bankalarından  yüzde 0.49 ve yüzde 0.69 faiz oranları ile finansman alabilmek mümkün oluyor. Hayallerindeki eve ve taşıta sahip olmak isteyenleri yakından ilgilendiren devlet bankalarının güncel konut ve taşıt kredisi kampanyaları hakkında detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Ekonominin kötü olduğu şu günlerde devlet bankaları üzerine düşen görevi sorumluluk bilinciyle yerine getirmeye devam ediyor. Hem reel sektörün hem de vatandaşların finansman ihtiyaçlarında en cazip oranlar ve kaçırılmayacak fırsatlar sunan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, konut ve taşıt kredilerinde düzenledikleri yeni kampanyalarla da dikkat çekiyor.

Ziraat Bankası 0.49 Faiz Oranlı Konut Kredisi Kampanyası

Mevcut durumda bankacılık sektöründe en düşük konut kredisi faiz oranını sunan kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Emlak Katılım ve Ziraat Katılım bankaları ev sahibi olmak isteyen müşterilerine yüzde 0.49 faiz oranıyla konut kredisi vermeye devam ediyor. Ancak bu oran sadece TOKİ sosyal konut projeleri için geçerli oluyor. TOKİ alt gelir grubundaki konut projelerinden almaya hak kazanan şanslı kişiler, 240 ay vade seçeneği ile konut kredisi kullanma hakkından da yararlanabilecekler.

Kamu bankalarının sıfır konutlar için uyguladığı güncel faiz oranı ise yüzde 0.79 olarak dikkat çekiyor. Bu kredi faiz oranı yalnızca sıfır konutlar yani tapuda ilk kez işlem gören konutların satışı için geçerli olmaktadır. Tapuda ilk defa satılmayan ikinci el ve diğer tüm konutlar için geçerli olan en düşük konut kredisi faiz oranı ise 120 ay vadeli konut kredisi kullanımlarında geçerli olmak üzere yüzde 0.93 faiz oranı ile Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi paketinde uygulanmaya devam ediyor.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu