İş Kurmak İsteyenlere 15.000 TL Faizsiz Kredi İmkanı!

İş Kurmak İsteyenlere 15.000TL Tutarında Faizsiz Kredi İmkanı! Kendi işini kurmak isteyen vatandaşlara yönelik müjdeli haber geldi. Hükümet kendi işini kurarak girişimde bulunmak isteyen vatandaşların ve aynı zamanda ekonomide verimi yükseltmek amacı ile çeşitli projelere imza atmış durumda. Bu çalışmaları doğrultusunda birçok girişimci için uygun faiz imkanı ile kredi verilirken, geri ödemesi için de gayet esnek zaman kavramında bulunuyor.

Özellikle kadın istihdamın artırılması ve kadın girişimcilerin desteklenmesi amacı ile faizsiz ve geri ödemesi ötelenmiş kredi yardımı söz konusu edilmektedir. Amaç kadınların iş hayatında sayısını çoğaltmak olarak başlayan proje kapsamında iş fikrine göre 15.000TL tutarında faizsiz ve geri ödemesi ötelenmiş kredi verilmektedir. Gelen fikir çalışmasına göre de verilen kredinin hibe bile edilmesi söz konusu olmaktadır. Faizsiz olarak verilen geri ödemeli kredi imkanlarında ki amaç girişimcinin kazanç elde etmesi ve düzen sağlanması olmaktadır.

Her geçen gün kadın girişimcilerin sayısını arttırmak amacı ile çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarında sürekli olarak vurguladığı nokta da kadınlarımızın çalışma hayatına katılması büyük önem taşımaktadır. Bu koşullar neticesinde kadınlar adına pek çok ödenek sunulmaktadır.

Bu ödeneklerden sadece bir tanesi de faizsiz kredi imkanı olmaktadır. Sağlanan faizsiz kredi imkanı ile kadın girişimcilerin fikri beğenildiği takdirde, kadın girişimcinin kullandığı kredi hibe bile edilebilmektedir. Ayrıca kadın girişimciler için kullandıkları kredi için geri ödeme de pek çok avantaj da ağlanmaktadır.

Kredi Yardımı İçin Nereye Başvuru Yapabilirim?

Kredi Yardımı İçin Nereye Başvuru Yapabilirim? Sunulan faizsiz kredi yardımından faydalanabilmek için, hazırladığınız proje ile birlikte bağlı bulunduğunuz ilçe kaymakamlığına giderek içerisinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf ofislerine giderek başvuruda bulunmak yeterli olacaktır. Sunulan proje onaylandığı takdirde 15.000TL tutarına varan faizsiz kredi desteği sağlanmaktadır.

Sunulan destek kapsamında kırsal kesimlerde meyvecilik projelerinde kullanılan kredinin geri ödemesi 11 yıl olarak belirlenmiştir. Meyve projesi için destek kullanan bir birey, borcunu kullandıktan sonra ilk 5 yıl geri ödemesiz olarak, sonra ki 6 yıl 6 eşit taksitler halinde geri ödeyecektir. Verilen faizsiz kredi kapsamında başarılı olarak görülen projenin son 1 yıllık kredi geri ödemesi hibe edilecek. Başarı kriterleri ise açılan iş yerinde 2 kadının istihdam edilmiş olması, ödemelerin düzenli olarak geri ödenmesi koşulu bulunmaktadır.

Faizsiz Kredi Kullanım Şartları Nelerdir?

Faizsiz Kredi Kullanım Şartları Nelerdir? Kullanılmak istenen faizsiz kredinin onaylanması için birtakım şartlar mevcut olmaktadır. Bu şartlar aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi olmamak ve bu kuruluşlardan aylık almamak,
  • Aktif esnaf olmamak,
  • Başvuru sırasında herhangi bir bankadan kredi kullanmamış olmak,
  • İş için gerekli olan bilgi ve beceriye sahip olmak,
  • Daha önce fon kaynakları ile desteklenmiş olan gelir getirici projelerden yararlanmamış olmak.

Engelli Kredisi, 2022 Maaşına Kredi Veren Bankalar

Teşvik Kredisi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları

KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alabilirim? Şartları Nelerdir?

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu