Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyasında Nisan Ayı Faiz Oranları Güncellendi

Hayallerindeki eve konut kredisi ile sahip olmak isteyen vatandaşlara özel konut kredisi kampanyaları sunulmaya devam ediliyor. Devlet bankaları arasında yer alan Halkbank, bireysel müşterilerine sunduğu Hesaplı Evim Konu Kredisi Kampanyası kapsamında ev satın almak isteyen vatandaşlara özel nisan ayı faiz oranlarını açıkladı. Halkbank konut kredisi nisan ayı ödemeleri ve faiz oranlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Bankaların müşterilerine sundukları konut kredilerini yakından araştıran ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara aradıkları cazip seçenekler Halkbank’tan sunuluyor. Halkbank, hayallerindeki eve sahip olmak isteyen vatandaşlar için konut kredilerinde nisan ayı güncellemeleri yapıyor. Kamu bankaları arasında kendine yer bulan Halkbank tarafından sağlanan konut kredisi kampanyalarında vatandaşlara sunulan en önemli imkanların başında uzun vade seçeneği dikkat çekiyor. Çünkü Halkbank’tan konut kredisi çeken müşteriler 180 aylık bir ödeme planı avantajından yararlanabiliyor.

Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası Faiz Oranı

Halkbank’ın müşterilerine sunduğu konut kredisi kampanyasında ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara 180 ay vade seçeneğinin yanı sıra cazip faiz oranları da sunuluyor. Nisan ayı içinde ikinci el konut alımlarında Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası kapsamında belirlenen faiz oranı yüzde 0.94 olarak güncellendi. Vatandaşların konut kredisi kullanımında merak ettikleri konulardan bir diğeri de kredi kullanım limiti olarak öne çıktı.

Koronavirüs salgınına karışı hükümet tarafından alınan ekonomik tedbirler doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı konut kredisi kullanımlarının yüzde 90 olarak uygulama kararının uygulamaya geçirilip geçirilmediği merak ediliyor. Nisan ayı avantajlı faiz oranı ve esnek ödeme planını açıklayan Halkbank’tan bu konuyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı.

Konut kredisi ilk ödemesinin 3 ay erteleme fırsatı ile verilen Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası kapsamında kredi kullanan bir müşteri, 100 bin TL tutarında kredide 180 ay vade seçeneğini tercih etmesi durumunda aylık bin 154 TL taksit ödeyerek hayallerindeki eve sahip olmanın keyfini sürebilecek. Bankanın konut kredisi kullanımında 500 TL kredi tahsis ücreti de aldığı biliniyor.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu