Ev Sahibi Olmak İsteyen Emeklilerin Dikkatine!

Ev Sahibi Olmak İsteyen Emeklilerin Dikkatine! Bayram ve banka promosyonları gibi ek ödemeler ile biraz olsun ek gelir elde eden emeklilerimize destek son hızla devam ediyor. Emeklilerimizin yeni gündemi olarak ev desteği geliyor. Türkiye Emekliler Derneği(TÜED) TOKİ konutlarında emekliler için kontenjanın %50 oranına çıkmasını talep etmektedir. TÜED sadece bununla da kalmayarak ayrıca ev almak isteyen emekliler için kira yardımını da gündeme getirdi.

Türkiye Emekliler Derneği(TÜED) ayrıca kiracı olan emeklilerin maaşlarının kış aylarında yaklaşık olarak ayda 600TL’sini yakacak ve kira gideri olduğunu belirterek Emeklilerimize kış aylarında yakacak ve kira yardımı yapılsın talebinde bulundu. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen emekliler, TOKİ’nin emekli kontenjanını artırmasını dört gözle bekliyor.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), kirada oturan emekliler için 2 ayrı talebi gündeme taşırken, verilecek karar merakla bekleniyor. Dar gelirli vatandaşlara düşük taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) halen konut projelerinden emeklilere yüzde 25 kontenjan ayırırken; TÜED bu oranın yüzde 50’ye çıkarılmasını talep ediyor.

Yine TÜED, ev sahibi olmayan emeklilerin gelirlerinin özellikle kış aylarında yaklaşık 600 lirasının kira ve ısınmaya gitmekte olduğunu belirterek, “Emeklilere kışın kira ve yakacak yardımı yapılsın” çağrısı yapıyor.

3 Emekliden 1 Tanesi Kiracı

3 Emekliden 1 Tanesi Kiracı, İstenilen talepler eğer hayata geçirirse, TOKİ her projedeki konutların yarısını emeklilere ayıracak, daha çok emekli ev sahibi olabilecek. Emekli vatandaşlarımız, kira yerine kendi evinin taksitini ödeyecek. Diğer taleple de emekliler kirada oturdukları süre boyunca kış yardımıyla rahatlayacak.

TÜED, yaptıkları Emekli Profili Araştırması’nda, her 3 emekliden 1’inin kirada oturduğunu tespit ettiklerinin altını çiziyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen emekliler, TOKİ’nin emekli kontenjanını artırmasını dört gözle bekliyor.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ya intibak vekillere yaziklar olsun kendileri icin olsa 2 dakikada hemen yasayi cikarirlar emekliye bi intibak yasasini cikarmiyorlar yaziklar olsun tum vekillere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu