EMEKLİLERE ZAM FARKLARI NE ZAMAN VERİLECEK

Ak Parti Grup Toplantısında konuşan Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU maaşı düşük olan emeklilere büyük bir müjde verdi.Tasarıya göre maaşı belli bir düzeyin altında olan emeklilere zam verilecek.

SSK BAĞKUR İŞÇİ EMEKLİSİ ZAM VERİLECEK Mİ

Kimlerin Emekli Maaşlarına Zam Yapılacak?

Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasında, emekli maaşı 1000,00 T.L’nin altında olan emeklilerin maaşında 100,00 lira zam yapılacağını açıkladı.

Emekli maaşı 1000,00 T.L ile 1.100,00 T.L arasında olanların maaşları da 1.100,00 T.L’ye tamamlanacak.

Memur Emeklilerine De Zam Farkı Verilecek mi?

Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasında maaşı 1100,00 T.L altında olan emeklilerden bahsetti.Dolayısıyla emekli memurlardan maaşı 1.100,00 T.L altında olan memur olmadığı için memurların emekli maaşına zam yapılmayacak.

Emeklilerden Yapılan SGDP Kesintisi Düşüyor mu?

Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU Emekli olduktan sonra ticari faaliyet sürdüren emeklinin aylığından yapılan % 15 oranındaki kesinti tutarının % 10’a indirileceği müjdesini verdi.

Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU verdiği bu müjdelerin ne zaman hayata geçirileceği ya da kanunlaştırılacağı konusunda net bilgi ya da kesin bir tarih vermedi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu