Emeklilere bayram ikramiyesi verilecek mi?

7 Haziran 2015 seçimleri öncesi Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim meydanlarında seçmene verdiği en önemli vaatlerden birisi de bayramlarda emeklilere ikramiye konusuydu.

07 Haziran 2015 seçimlerinden sonra koalisyonun kurulamaması ve buna bağlı olarak da hükümetin kurulamamasından dolayı Cumhuriyet Halk Partisi seçmene verdiği bu sözü yerine getiremedi.

01 Kasım 2015 tarihinde yapılacak genel seçimler için geçici seçim hükümetinin kurulmasının artından CHP seçim meydanlarında vermiş olduğu sözü yerine getirebilmek adına Kurban Bayramı’nda emeklilere ikramiye ödenmesi ile ilgili Meclise Kanun teklifinde bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, emeklilere Kurban Bayramı’nda ikramiye ödenmesi için Meclis’e, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na Geçici Madde Eklenmesine Dair Kanun Teklifi sundu.

Emekliye kurban bayramında ne kadar ikramiye verilecek

memur tarım ssk bağkur esnaf emekli ikramiye bayram 2015

Verilen kanun teklifinde emeklilere ödenmesi istenilen ikramiye 1.650 liradır.Yapılan teklif 2015 Kurban Bayramı için geçerli olacak.Dolayısıyla kabul edilmesi halinde 2015 yılı kurban bayramı için tüm emeklilere tek sefer için ikramiye ödemesi yapılmış olacak.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu