EBA Kurs Başvurusu İçin Son Gün

EBA Kurs Başvurusu İçin Son Gün, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrenciler için düzenlediği Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nda katılım için son gün. Öğrencilerin başvuruları 23 Eylül 2019 yani bu gün son olmaktadır. 24 – 29 Eylül 2019 tarihleri arasında ise katılım sağlayanlar için sınıflar oluşturulacaktır. EBA kurs başlama tarihi ise 30 Eylül Pazartesi günü olarak belirlenmiştir.

Milyonlarca öğrencinin başvuruda bulunması beklenen EBA kurs kayıtları bu gün itibarı ile son bulmaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerin başvuruların bu gün sonlandırılması için tüm işlemlerin u gün tamamlanması gerekiyor. EBA kursuna kayıt işlemlerinizi odsgm.mev.gov.tr ve e-kurs.meb.gov.tr adresleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

EBA Kurs Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

EBA Kurs Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır? Milyonlarca öğrencinin başvuru yapması beklenen EBA kursu için başvurular şu şekilde gerçekleştirilmektedir. Resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenciler için e-Kurs modülü üzerinden e-Okul bilgilerini ya da e –Devlet sistemi bilgilerinizi girerek burs başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

EBA İçin Öğretmenler Nasıl Başvuru Yapabilirler?

EBA İçin Öğretmenler Nasıl Başvuru Yapabilirler? EBA kurslarında eğitim verecek öğretmenlerinde başvuruları için şu adreslere giriş yaparak başvurularını gerçekleştirmeleri beklenmektedir. Öğretmenlerin başvuruları odsgm.meb.gov.tr veya kurs.meb.gov.tr adreslerinden kurs modülü üzerinden başvuru sağlayabilirler.

EBA Kursu İçin Kimler Başvuru Yapabilmektedir?

EBA Kursu İçin Kimler Başvuru Yapabilmektedir? EBA kurslarına katılım sağlayacak olan öğrencilerin belirli şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu şartları sağlamayan öğrenciler EBA kursuna katılım sağlayamazlar. Başvuru yapsalar dahi başvuruları kabul edilemez.

EBA kursu katılım sağlayacak öğrencilerin taşıması gereken şartlar aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Resmi ve özel örgün eğitim kurumları kapsamındaki Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 32’ci maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen öğrenciler dahil ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler, genel ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulu, özel eğitim sınıfı, genel ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları ile mesleki ve teknik ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim kurumları öğrencileri,
  • Resmi ve özel örgün eğitim kurumlarının 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12’inci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olan öğrenciler başvuru yapabilir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu