Çocuğunu Kreşe Veren Annelere Müjdeli Haber

Çocuğunu Kreşe Veren Annelere Müjdeli Haber, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından çalışan annelere müjdeli haber geldi. Gelen habere göre Avrupa Birliği Delegasyonu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile belirlenen 7 ilde 0 – 60 ay arası çocuklarını bakanlıklara bağlı olarak kreş, anaokulu ve gündüz bakımevi gibi birimlere gönderen, sigortalı olarak çalışan kadınlara aylık olarak 650TL destek yapılacağı açıklaması geldi. Yapılacak olan kreş yardım ödemesinden belirlenen 7 İlde sigortalı olarak çalışan ve çocuğunu bakanlıklara bağlı olan yerlere verdiği tespit edilen anneler faydalanabileceklerdir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kadın işgücünü artırmak için belirlenen proje ile “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamın Desteklenmesi Projesi”ni hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirtti. Kadın çalışanların sayısını arttırmak için destek projeleri çalışmaları her geçen gün arttırılmaktadır. Yapılan çalışmalardaki amaç kadınlarımızın iş hayatında daha çok görev almaları amaçlanmaktadır.

Uygulamalı Proje 7 İlde Başlatılacak

Uygulamalı Proje 7 İlde Başlatılacak, Bakan Selçuk projeye sigortalı çalışan annelere 24 ay boyunca yapılacak olan yardımın 650TL (100 Eoru) olarak belirlendiğini açıkladı. Projenin hayata geçirileceği 7 İl ise şöyle bulunmaktadır.

  • Ankara
  • Antalya
  • Bursa
  • Elazığ
  • İstanbul
  • İzmir
  • Malatya

Bakan Selçuk yardımların 7 İlde SGK tarafından gerçekleştirileceğini belirtti. Çalışan anneye destek adında 24 Aylık yardım ödemelerinin toplam olarak 169 Milyon TL toplamını bulacağını da sözlerine ekledi. Bakan Selçuk açıklamalarına şöyle devam etti “Bir anne 24 ay boyunca destek alabilecek. Yapılacak olan yardımdan faydalanmaya hak kazanan ilk 13 bin anneye de tek seferlik olmak üzere 100 Euro yanı 650TL kırtasiye desteği verileceğini belirtti.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu