ALES Sonuçları Açıklandı mı?

ALES Sonuçları Açıklandı mı? Geçtiğimiz hafta Pazar günü yani 22 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilen ALES/2 sınavında gözler artık sınav sonuçlarına çevrilmiş durumda. 22 Eylül 2019 Pazar günü Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından tamamlanan ALES/2 sınavın cevap anahtarı henüz geçtiğimiz gün içerisinde yayımlanmış bulunmaktadır. Sınava giren öğrenciler tarafından soru ve cevap anahtarı karşılaştırılması hemen yapılmış bulunmaktadır. ALES sınavına giren adaylar artık sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi beklemeye başladı.

Lisans eğitimine katılacak olan adaylar merakla sonuçları beklemeye başladı. ALES Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusu merakla beklenirken ÖSYM’den beklenen açıklama geldi. Bu yıl içerisinde ikinci kez düzenlenen ALES sınavının sonuçları ÖSYM kurumunun internet sitesi üzerinden duyurulacaktır. ÖSYM’nin sitesinde yer alan habere göre ALES sınav sonuçları 17 Ekim 2019 tarihinde açıklanacaktır. Sonuçlar internet üzerinden açıklanacaktır ayrıca evlere herhangi bir bildirim yapılmayacaktır.

ALES Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

ALES Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilirsiniz? Sınava giren adaylar sınav sonuçları için T.C. Kimlik bilgileri ve Y.U. Numaraları ile şifreleri ile birlikte ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden sonuc.osym.gov.tr adresinden mobil uygulamalardan öğrenebileceklerdir. Herhangi bir sonuç belgesi basımı yapılarak evlere gönderim sağlanmayacaktır. ALES sınav sonuçları optik okuyucu ile ÖSYM’de bilgisayar ortamında gerçekleştirilmektedir. Önceden olduğu gibi sonuçlar kağıtlar üzerinde değerlendirilmemektedir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu