2020 Yılı MSÜ Sınav Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

2020 Yılı MSÜ Sınav Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? 2020 Yılı Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları bu gün itibarı ile başlamış bulunmaktadır. Adaylar başvurularını 7 Ocak 2020 – 10 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir. 2020 Yılı Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için kılavuzu da dün 6 Ocak 2020 tarihinde yayımlamış bulunmaktadır. Bu günden başlayarak 7 Ocak 2020 – 10 Şubat 2020 tarihleri arasında da adaylar başvurularını yapabileceklerdir.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, 2020 yılı için Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yılı 29 Mart 2020 Pazar günü yapılacaktır. Sınav başvuruları bu gün itibarı ile başlamış bulunmaktadır. Sınav başvuruları da 10 Şubat 2020 tarihinde son bulacaktır. Sınava girecek olan adaylar başvurularını internet üzerinden ve ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığı ile bizzat kendileri 7 Ocak 2020 bu günden itibaren ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir. 2020 Yılı MSÜ Sınavı ile ilgili tüm detaylara 2020 – MSÜ kılavuzundan ulaşabilirsiniz. Adaylar kılavuz içeriğinden aşağıdaki tüm detaylara ulaşabileceklerdir.

2020 Yılı MSÜ sınavına başvuruda bulunan adaylar, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2. Seçim aşamalarına katılabilmek için 6 Şubat 2020 – 3 Mart 2020 tarihlerinde başvurusu yapılacak olan 2020 YKS sınavına başvurusunu yapmaları ve Harp Okulları için de 2020 yılı YKS sınavının 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine ve 2020 YKS sınavının 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine, Astsubay Meslek Yüksekokulları için de 2020 YKS 1.oturumu olan Temel Yeterlilik Testine girmeleri gerekmektedir.

2020 Yılı MSÜ Sınavı İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

2020 Yılı MSÜ Sınavı İçin Nasıl Başvuru Yapılır? Sınava katılmak isteyen adaylar belirtilen tarihler içerisinde 2020 – MSÜ Kılavuzu ile ÖSYM’nin www.osym.gov.tr adresi üzerinden ulaşım sağlayabileceklerdir. Ayrıca kılavuzun dağıtım ve satışı yapılmayacaktır. Sınava girmek isteyen adaylar başvurularını elektronik ortam üzerinden ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığı ya da bireysel olarak gerçekleştirebileceklerdir. 2020 Yılı MSÜ sınav ücreti 100TL olmaktadır.

ÖSYM aday sistemi üzerinde geçerli bir fotoğrafı bulunmayan adaylar, başvurularını tercih ettikleri bir başvuru merkezinden yapabileceklerdir. Başvuru Merkezleri, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri ile ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri yetkisindeki başvuru merkezlerinden oluşmaktadır. Adaylar için başvuru merkezleri www.osym.gov.tr adresinde yayınlanacak olmaktadır. Başvuruları adaylar bizzat kendileri yapacaklardır.

ÖSYM aday sistemi üzerinde geçerli bir fotoğrafı bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak ais.osym.gov.tr adresinden kendilerinden istenen bilgileri doğru giriş yaptıkları takdirde sisteme girerek işlemlerini yapabilecekleridir. Ayrıca aday dilerse başvurusunu istediği bir başvuru merkezinden yapabilir.

2020 Yılı MSÜ sınavına giriş yapacak olan adaylar Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul sisteminde yansıtılacak olan bilgiler ortaöğretim bilgileri olacaktır. Bilgilerinde güncelleme gerek adaylar ise son sınıf olan öğrenciler kendi okullarında, mezun durumda olan adaylar ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvuruda bulunabilirler.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu