Devlet kurum ve kuruluşlarında işçi statüsünde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alım ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. Son olarak Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından en az ilköğretim mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan personel alım ilanında üniversite bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek personel için adaylarda aranan başvuru şartları da aktarıldı. Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün gerçekleştirdiği en az ilköğretim mezunu adayların kura ile seçileceği personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizden takip edebilirsiniz. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kura ile personel alımı yapılacağı duyuruldu. Söz konusu ilanda “niversitemizin birimlerinde Sürekli İşçi olarak istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 4/D maddesi ve 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında temizlik personeli olarak çalıştırılmak üzere İŞKUR aracılığı ile sürekli işçi alınacaktır.” açıklamasına yer verildi. Yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

Boğaziçi Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
 • İlana son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 39 yaşını aşmamış olmak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak
 • Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir zihinsel veya bedensel sağlık sorununun olmaması
 • İlan edilen işgücü talebinde belirtilen öğrenim durumu şartlarına son başvuru tarihi itibarıyla uygun olmak (Başvuru özel şartları)
 • TCK 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan dolayı mahkum olmamak
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmiş olmamak

Boğaziçi Üniversitesi Temizlik Personeli Alımı Başvuru Özel Şartları

 • En az ilköğretim, en fazla lise veya dengi okul mezunu olmak
 • Öğrencilikle ilişiği olmamak
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak (Yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)
 • İhtiyaç olması durumunda vardiyalı çalışma düzenine uygun olmak
 • 18 – 39 yaşları arsında olmak
Yukarıda belirtilen temizlik personeli başvuru şartlarını taşıyan adayların 10 Mart 2020 ile 23 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş ve ilçe müdürlüklerinden, hizmet merkez ve noktalarından veya İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden iş arayan bağlantısına T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabilecekleri açıklandı.

Temizlik Personeli Alımı Kura Tarihi ve Sonuçların Açıklanması

Türkiye İş Kurumu tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların isim listesinin 26 Mart 2020 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacağı duyuruldu. Kura çekiminin 3 Nisan 2020 tarihinde saat 13.30’da Garanti Kültür Merkezi Ayhan Şahenk Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirileceği bilgisi paylaşıldı. Noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı adayın sınav yapılmak üzere belirleneceği ve kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adayların sözlü sınava tabi tutulacağı bildirildi. Sınav gün, saat ve tarihi Boğaziçi Üniversitesinin resmi web sayfasında ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacağı duyuruldu. Sözlü sınav sonucunda, açık işçi sayısı kadar asil ve aynı sayıda yedek aday belirleneceği aktarıldı.