Mega kent İstanbul’daki kalabalık nüfus, ulaşım konusunda da büyük sıkıntıların yaşanmasına neden oluyor. İstanbul’un bitmek bilmeyen trafik çilesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni çözümler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Toplu taşıma araçlarının arttırılması konusunda çalışmalar yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda, raylı ulaşım araçlarına da yeni hatlar eklemek için çalışmalarını yürütüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, trafik sorunun giderilmesi ve aynı zamanda, toplu taşımalarda meydana gelen kalabalığın hafifletilmesi adına yeni seferlerini devreye sokmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda da İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 700 İETT şoförü alınacağını açıkladı.

ULAŞIMIN YÜZDE 60’I OTOBÜSLERLE SAĞLANIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamalarda, nüfus oranı ile Avrupa’nın 23 ülkesinden büyük İstanbul’da toplu taşımanın yaklaşık yüzde 60’ının lastik tekerlekli ulaşım olan otobüsler ile sağlandığı belirtildi. Yapılan açıklamalarda, dünyanın farklı metropollerinde bu hizmetin birçok farklı kurum tarafından eş zamanlı sağlandığı, İETT’nin ise, bu hizmeti kentte büyük bir gayret ve emek ile tek başına sürdürdüğü belirtildi.

700 İETT ŞOFÖRÜ ALIMI YAPILACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi; ‘’152 yıllık köklü geçmişi ile bir kamu kurumu olan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kurumlarından olan İETT, kadrosunu güçlendirmek için yeni çalışma arkadaşlarını kadrosuna katmak istiyor. Bu doğrultuda İstanbul Büyükşehir Belediyesi güvencesi ile 700 otobüs şoförü İETT’de işe alınacak.’’

ARANAN ŞARTLAR AÇIKLANDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İETT otobüs şoförlüğü için başvuru şartlarını da açıkladı. Bu kapsamda; en az bir yıllık E sınıfı ya da yeni D sınıfı sürücü belgesi olan kişilerin başvuru yapabileceği açıklandı. Başvuru yapacak kişilerin ‘kariyer.ibb.istanbul’ adresinden başvurularını gerçekleştirebilecekleri bildirdi.

Yapılan açıklamalarda, İETT’nin son 3 yılda başlattığı ve halihazırda 115’e ulaşan kadın şoförü sayısını artırmak için de özellikle kadınların başvuru yapmasının arzu edildiği ifade edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan İETT şoförü alımları için başvurular başladı.

Gerekli sürücü belgelerine sahip olan kişiler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait ‘kariyer.ibb.istanbul’ adresi üzerinden başvurularını kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Editör: TE Bilisim