Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayınlanmaya devam ediyor. Özellikle üniversite bünyesinde daimi işçi statüsünde çalışmak isteyenlere yönelik yayınlanan son personel alımı ilanı Batman Üniversitesi Rektörlüğü’nden geldiği Yayımlanan personel alımı ilanında birbirinden farklı kadrolarda üniversite bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere en az ilköğretim mezunu adaylar arasından 26 sürekli işçi alımı yapılacağı bildirildi. Batman Üniversitesi personel alımı ilanında ayrıca başvuruda bulunmak isteyen adaylar için başvuru şartları da açıklandı. İŞKUR’un kurum dışı kamu işçi alımı ilanları kategorisinden duyurulan Batman Üniversitesi 26 sürekli işçi alımı ilanına başvuruların 22 Mayıs (bugün) sona ereceği bildirildi. Batman Üniversitesi kura ile personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken bütün detaylar haberimizde yer alıyor. En az ilköğretim mezunu adayların başvuruda bulunabileceği Batman Üniversitesi daimi işçi alımı ilanı, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) kurum dışı kamu iş ilanları kategorisi üzerinden kamuoyuna duyuruldu. Üniversite bünyesinde çeşitli kadrolarda daimi olarak işçi statüsünde çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Batman Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan personel alımı açıklamasında, başvuru şartlarını taşıyan adaylar arasında kura ile işçi istihdam edileceği belirtildi.

Batman Üniversitesi 26 Sürekli İşçi Alımı İlan Detayları

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayınlanan personel alım ilanında, “Batman Üniversitesi Rektörlüğünde ve bağlı iş yerlerinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/D maddesi kapsamında, 4857 sayılı İş Kanununa göre çalıştırılmak üzere “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden ekte yer alan kontenjan tablosunda dağılımı gösterildiği şekilde 26 “Sürekli İşçi” alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Batman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilanda ayrıca başvuru yapacak adaylar için başvuru şartları ve başvuru için gerekli belgeler açıklandı.

Batman Üniversitesi 26 Sürekli İşçi Alımı Başvuru Şartları

  • Türk vatandaşı olmak
  • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak
  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
  • İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış, 36 yaşından gün almamış olmak
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak
  • Üniversitenin iş yerlerinde tüm iç ve dış mekânlarda vardiyalı çalışmaya müsait ve görevini devamlı yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu (ruhsal ve fiziksel) bulunmamak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak
  • Kontenjan tablosunda belirtilen özel şartları taşımak
Bu başvuru şartlarını taşıyan adaylar arasından yapılacak kura ile işe alımı gerçekleşen personelin, 2 aylık deneme süresine tabi tutulacağı bildirildi. İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden duyurulan ilanda, deneme süresi içinde başarısız olan personelin iş akdi bildirim süresi beklenmeden tazminatsız işten çıkartılacağı kaydedildi. İlan şartlarını taşıyan adayların en geç 22 Mayıs 2020 saat 23:59’a kadar https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden “İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak veya e-Devlet ile ALO 170 hattı üzerinden ilana başvuruda bulunabilecekleri, şahsen başvuruların kabul edilmeyeceği belirtildi.
Editör: TE Bilisim