Kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli kadrolarda çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak üniversite bünyesinde sözleşmeli olarak çalışmayı düşünenler için Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni bir kamu personel alımı ilanı yayımlandı. Pamukkale Üniversitesi’ne en az lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden sözleşmeli 39 personel alımı yapılacağı açıklandı. Pamukkale Üniversitesi bünyesinde sözleşmeli olarak istihdam edileceği açıklanan 39 yeni personelin hangi kadrolarda işe alınacağı ve bu kadrolarda açılan personel alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda hangi başvuru şartlarının arandığına dair kapsamlı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü, üniversite bünyesinde sözleşmeli olarak istihdam etmek üzere ilan detaylarında belirtilen kadrolarda ve belirtilen sayılarda yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Pamukkale Üniversitesi personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Pamukkale Üniversitesi kurumsal internet sayfası üzerinden 8 Nisan 2020 tarihinde yayınlandıktan sonra başlayan personel alımı sürecinin 23 Nisan 2020 tarihine kadar devam edeceği aktarıldı.

Pamukkale Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kurumsal internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna duyurulan yeni personel alımı ilanı detayları paylaşıldı. Yayımlanan ilanda, “Üniversitemiz Rektörlüğü Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğünde, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’na ekli “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2. maddesinin (b) fıkrasına göre aşağıda belirtilen unvanlarda, 2018 yılı KPSS (B) grubu puan sıralamaları esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın (Eczacı ünvanlı pozisyon için lisans diploması puan sıralaması yapılacaktır.) sözleşmeli personel alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü’nün belirlediği kadro dağılımı ve işe alımı yapılacak personel sayısı şu şekilde açıklandı:
 • Hemşire kadrosuna 24 yeni personel
 • Sağlık teknikeri kadrosuna 8 yeni personel
 • Röntgen teknisyeni kadrosuna 3 yeni personel
 • Biyolog kadrosuna 1 yeni personel
 • Fizyoterapist kadrosuna 1 yeni personel
 • Sosyal çalışmacı kadrosuna 1 yeni personel
 • Eczacı kadrosuna 1 yeni personel
Hemşirelik bölümüne eşdeğer diğer bölüm mezunlarının, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü’nün yayımladığı ilanda hemşire unvanına başvuruda bulunamayacağı açıklandı. İlan detaylarında ayrıca kadrolara göre mezuniyet şartlarına da yer verildi.

Pamukkale Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

 • T.C. vatandaşı olmak
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlara haiz olmak
 • 657 sayılı kanunun 53. Madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak
 • Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmış olmamak
 • 2018 yılı KPSS (B) grubu (KPSS(P3), KPSS (P93), KPSS(P94)) sınav sonuç belgesine sahip olmak
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmaması.
 • Erkek adaylar için askerlik şartı aranmamaktadır.
Pamukkale Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şekli İlanda belirtilen başvuru şartlarını taşıyan adayların en geç 23 Nisan 2020 tarihi saat 23:59’a kadar müracaatlarını Pamukkale Üniversitesi’nin kurumsal internet sitesi www.pau.edu.tr adresinden online olarak tamamlamaları gerektiği bildirildi. Şahsen ve posta yolu ile yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği ve süresinde yapılmayan veya sistemde meydana gelen gecikmeler sebebiyle geç yapılan başvuruların da üniversite tarafından dikkate alınmayacağı bildirildi.