Koronavirüs salgını sonrasında kamu hastanelerinin hizmet yükünün artmasıyla birlikte pek çok hastane de kadrolar genişletildi. Bu koşullardan yararlanıp kamuya bağlı üniversitelerin bünyesindeki tıp fakülteleri ve eğitim araştırma hastanelerinde sözleşmeli olarak çalışmak isteyen sağlık personeli adayları için de çok sayıda personel alımı ilanı yayınlandı. Son olarak İnönü Üniversitesi sözleşmeli olarak 300 hemşire, 2 psikolog, 1 diyetisyen, 2 fizyoterapist ve farklı branşlardan 37 sağlık teknikeri olmak üzere toplam 342 sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. 28 Mayıs tarihi itibarıyla resmen başlayan İnönü Üniversitesi sözleşmeli 342 sağlık personeli alımı ilanına müracaatların 12 Haziran 2020 tarihinde son bulacağı bildirildi. Birbirinden farklı kadrolara yapılan İnönü Üniversitesi sözleşmeli 342 sağlık personeli alımı ilanı başvuru şartları ve ilan detayları hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. Resmi Gazete’de yayımlanan kamu personeli alımı ilanları arasında, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan personel alımı ilanına da yer verildi. Birbirinden farklı kadrolarda yapılan personel alımı için rektörlük tarafından yayımlanan ilanda, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine tabi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel istihdam edilecektir. İlanda belirtilen şartları sağlayan adaylar 2018 KPSS (B) gurubu puan sıralaması esas alınmak kaydıyla yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

İnönü Üniversitesi Hangi Kadrolara Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak?

İnönü Üniversitesi 342 sağlık personeli alımı başvurularının 28 Mayıs ile 12 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi. Başvuru tarihleri arasında üniversitenin sağlık personeli alımı ilanına müracaat etmek isteyenleri yakından ilgilendiren kadrolar ve kontenjan dağılım Resmi Gazete’de şu şekilde yayımlandı:
  • Hemşire – 300 personel alımı
  • Diyetisyen – 1 personel alımı
  • Psikolog – 2 personel alımı
  • Farklı branşlardan sağlık teknikeri – 37 personel alımı
Bu kadrolarda ilan edilen başvuru şartlarını taşıyan adayların 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) almış oldukları B grubu puan sıralamasına göre İnönü Üniversitesi tıp fakültesi ve araştırma hastanesinde sözleşmeli olarak istihdam edilecekleri bildirildi. İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından duyurulan sözleşmeli personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan genel şartları taşımaları gerektiği belirtildi.

İnönü Üniversitesi 342 Sağlık Personeli Alımı Başvuru Genel Şartları

Birbirinden farklı kadrolarda yapılan sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru genel şartları İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından şu şekilde açıklandı:
  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
  • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak
  • 657 Sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla ilan edilen sözleşmeli personel pozisyonuna ilişkin yataklı tedavi kurumlarında 24 saat esasına dayalı çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak (Bu durum memuriyete girişte tam teşekküllü hastanelerden alınacak raporla tespit olunur.)
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin, bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.
İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ilan edilen sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 12 Haziran 2020 tarihine kadar, üniversitesinin resmi internet adresi olan https://personelilan.inonu.edu.tr adresinden online başvuru yapmaları gerektiği açıklandı. Yerleştirme sonuçları 23.06.2020 tarihinde https://personelilan.inonu.edu.tr adresinde açıklanacağı duyuruldu.
Editör: TE Bilisim