Türkiye Finans Bankası tarafından yayınlanan ilanda kurum bünyesinde farklı pozisyonlarda çalışacak pek çok personel alımı yapılacağı açıklandı. Adayların uygun şartları yerine getirmeleri halinde banka bünyesinde çalışma imkânı elde edebilecekler.

Türkiye Finans Bankası Personel Alımı Nasıl Başvurulur?

Adayların ilgili pozisyonlara başvuru yapabilmeleri için şu adımları izlemeleri gerekmektedir;
 • Başvurular sadece Türkiye Finans Bankası kariyer sayfasından yapılacaktır. Banka kariyer sayfası dışında yapılacak, posta ve şahsen yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Adayların başvuru yapabilmeleri için sisteme kayıt olmaları gerekmektedir. Bu bakımdan kayıt esnasında kimlik bilgilerini, adli sicil bilgilerini, eğitim bilgilerini, varsa iş deneyimlerini, erkek adaylar askerlik bilgilerini başta olmak üzere istenen tüm bilgileri eksiksiz olarak girmek zorundadırlar. Hatalı ya da eksik giriş yapan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Başvuru yapılacak pozisyonlar şunlardır;
 • Performans Yönetimi Yetkilisi; üniversitelerin İşletme, İktisat, Ekonometri vb. bölümlerinden mezun, alanında en az 2 yıl deneyimli, iyi derecede İngilizce bilen, MS Office programlarına tam hakimiyet gösteren, insan kaynakları performans değerlendirmesi açısından yönetim alanında kariyer hedefi bulunan, analitik bakış açısına sahip, takım çalışmasına yatkın, gelişime açık ve bankacılık alanında kariyer hedefi bulunan, performans yönetim uygulamaları ile ilgili yöntem geliştirecek, üst yönetim tarafından alınan kararları şubelerde ve bölgelerde uygulamaya geçirecek, genel müdürlük performans değerlendirmelerini takip edecek ve düzenleyecek, müdürlük ve şube çalışanları arasında performans değerlendirmesi yapacak, TPG hedeflerine ulaşımı sağlayacak,
 • Yönetim Bilgi Sistemleri İş Geliştirme Yetkilisi; üniversitelerin tercihen İşletme, İktisat, Yönetim Bilişim Sistemleri, Ekonometri, İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Matematik, İstatistik bölümlerinden mezun, ilgili alanda en az 3 yıllık deneyim sahibi, raporlama ve sunum becerilerine sahip, MS Office programların başta Word, Excel ve Access konusunda hakim, SQL kullanmasını bilen, iyi derecede İngilizce bilen, yönetim karar süreçlerinde aktif olarak rol alabilecek, tüm MIS ve raporlama altyapısının gelişimine destek olacak, performans ölçme değerlendirmesi yapabilecek, çalışanlar ve genel müdürlük arasındaki analiz sistemini geliştirecek,
 • Pazarlama İletişimi Yöneticisi; üniversitelerin işletme, İktisat, Pazarlama veya İletişim fakültelerinden mezun, tercihen pazarlama alanında yüksek lisans tamamlamış, iyi derecede İngilizce bilen, marka yönetimi alanında en az 5 yıl deneyimi bulunan, bankacılık alanına vakıf, bankacılık alanında kariyerini ilerletmek isteyen, MS Office programlarına hakim, bankanın farklı ürün ve hizmetleri için en iyi çalışmaları planlayabilecek, kampanyalar kapsamında ihtiyaç duyulan alan ve saha araştırmalarını yapabilecek, reklam ve medya yönetimi konusunda çalışanları geliştirecek ve bilgilendirme yapabilecek, basın ve halkla ilişkiler konusunda çalışmalar yürütebilecek, kriz iletişimi koordinasyonunu sağlayacak,
 • Ofis Görevlisi; tercihen lisans mezunu, en az yüzde 40 engelli raporu bulunan, İŞKUR’a kayıtlı, banka dosyalarını takip edecek, takım çalışmasına yatkın, faturaların takibini yapacak, kuruma ait satınalma işlemlerini yapabilecek kimseler başvuru yapabilecektir.

Türkiye Finans Bankası Personel Alımı Şartları

Adayların başvuru yapmadan önce şu şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir;
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamusal haklardan hiçbir şekilde mahrum olmamak,
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmaması, terhis ya da muaf olmak veya en az 3 yıl tecilli olmak,
 • Bankacılık alanında kariyer hedefi düşünen,
 • Güler yüzlü, yoğun çalışma anlarında bile enerjisini yitirmeyen,
 • Takım çalışmasına yatkın,
 • Bankacılık ile ilgili temel bilgileri ve gereklilikleri bilen ve yerine getirmek gerekmektedir.
 • Bu şartları sağlayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınacak, özgeçmişlerine göre adaylar ile iletişim kurulacaktır. Uygun görülen adaylar ile mülakat yapılacak olup bu görüşme esnasında adayların genel durumlarına ve kendilerini ifade etme yeteneklerine bakılacaktır.
Editör: TE Bilisim