Ünlü operatör firması Turkcell tarafından 2 bin 400 – 4 bin lira arasında personel alımı yapılacağı açıklandı. Adayların başvuru yapabilmeleri için gerekli şartları sağlayarak İŞKUR sistemini kullanmaları gerekiyor.

Turkcell Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Turkcell’in İŞKUR üzerinden açıkladığı ilanda Diyarbakır, Tokat ve Balıkesir illerinde görev alacak iletişim uzmanı ve satış temsilcisi alımı yapılacak, adaylar 2 bin 400 lira ile 4 bin liraya kadar maaş alma imkânı bulacaklar;
  • İletişim Uzmanı; ilgili pozisyona diksiyonu düzgün, lise mezunu, satış becerisine sahip, ikna kabiliyeti olan, esnek çalışma saatlerine uyum gösterebilecek, vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlayabilecek, iş tanımının yükümlülüklerini yerine getirebilecek adaylar,
  • Satış Temsilcisi; En az 18 yaşında en fazla 25 yaşında olan, hedef odaklı çalışabilecek, iletişim becerisi yüksek, ikna kabiliyeti yüksek, ekip çalışmasına yatkın, sabah 09.00 ile akşam 18.00 arasında görev alabilecek, müşteriler ile ilgilenecek, müşteri taleplerini karşılayacak adaylar başvuru yapabilecekler.

İŞKUR Kaydı Nasıl Yapılır?

Turkcell tarafından alınacak satış temsilcisi ve iletişim uzmanı pozisyonlarına adaylar İŞKUR üzerinden başvuru yapabilecekler. İŞKUR üzerinden başvuru yapmak için öncelikle İŞKUR’a kayıt olmak gerekiyor. İŞKUR kaydı internetten ya da şahsen yapılabiliyor. İnternetten kayıt yaptırmak isteyenler İŞKUR resmi internet sitesinden güncel kaydını oluşturabiliyorlar. İnternet kaydının yapılması durumunda sistem tarafından istenecek tüm bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. Bu sayede başvuru yapılacak işlerde işe alım şansınızı daha fazla arttırabilirsiniz. İnternet üzerinden kayıt işlemleri kolayca yapılacaktır ancak olası sorunlar için İŞKUR merkezlerini kullanabilirsiniz. Kayıt yapıldıktan sonra İŞKUR resmi internet sayfasından giriş yapılarak “İş Arayan” seçeneğine girilmelidir. Bu kısımda aradığınız ilanlara yönelik bilgileri girerek sayfanın görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Arama ekranında iş tanımı, bölge, deneyim, eğitim bilgileri gibi pek çok filtre seçilebilmektedir.

İŞKUR Kayıt İçin Adımlar

  • İlk önce https://esube.iskur.gov.tr/ adresine girmeniz gerekiyor.
  • Adrese giriş yaptıktan sonra "Üye Ol" butonuna tıklayıp bir sonra ki sayfaya geçmelisiniz.
  • Açılan sayfada ilk önce sözleşmeyi onaylamanız ardından bilgilerinizi doldurarak "İleri" tuşuna tıklamanız gerekiyor.
  • Tüm kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra, iş arama kısmına giderek istediğiniz ilana başvurunuzu yapabilirsiniz.
Editör: TE Bilisim