Türkiye'de milyonlarca müşterisi bulunan telekomünikasyon şirketlerinden olan Türk Telekom ve Turkcell yayınladığı personel alımı ilanları ile iş arayışında bulunan vatandaşların ilgisini çekiyor. Son olarak ülke genelinde şirketlerin bünyesinde çeşitli kadrolara istihdam edilmek üzere personel alımı gerçekleştirileceğini duyuran GSM operatörleri, 59 adet personel alımı yapılacağını açıkladı. Türk Telekom ve Turkcell güncel personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da vatandaşların bilgisine sunuldu. Özel sektör personel alımı ilanları hakkında detaylı bilgileri haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Türk Telekom Mağaza Satış Uzmanı Personel Alımı

Ülkemizde uzun yıllardan bu yana telekomünikasyon sektöründe faaliyetlerini sürdüren Türk Telekom Grup Şirketleri Türk Telekom İletişim Hizmetleri tarafından personel alım ilanı yayınlandı. Başvuruların çeşitli kariyer siteleri üzerinden yapılacağı açıklanan güncel Türk Telekom mağaza satış uzmanı personel alımı ilanında adayların belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gerektiği açıklandı. Türk Telekom iş ortağı olan Avkom İletişim'in kurumsal internet sitesi üzerinden yayınlanan personel alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da detaylı bir şekilde açıklandı. Buna göre Avkom tarafından kamuoyuna duyurulan yeni personel alımı ilanında şu açıklama yapıldı: "Mağazalarımızda  görev alacak genç, dinamik ve perakendecilik sektöründe kariyer hedefleyen, profesyonel ekibimizin bir parçası olacak çalışma arkadaşları aramaktayız." Türk Telekom Grubunun hizmet kalitesine uygun olarak mağazalarda müşterilere ürünlerin ve kampanyaların tanıtımını yapacak, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yaratıcı çözümler üretecek ve ürünlerin satışını gerçekleştirecek yeni personellere ihtiyaç duyulduğu açıklandı. Satışı yapılan operatör ürünlerinin aktivasyon işlemlerini gerçekleştirmek ve satış sonrası abonelik işlemlerini tamamlamak görevleri dışında mağazanın belirlenen satış hedeflerine ulaşmasını sağlama ve mağazanın görsel düzenini sağlama sorumlulukları da bulunan mağaza satış uzmanı personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

Türk Telekom Mağaza Satış Uzmanı Personel Alımı Başvuru Şartları

 • En az lise mezunu (Tercihen ön lisans veya lisans mezunu)
 • Personelin istihdam edileceği il sınırları içinde ikamet eden (İzmir)
 • Mağaza ve takım çalışmasına yatkın
 • İnsan ilişkileri kuvvetli ve iletişim becerileri yüksek
 • Müşteri memnuniyeti ilkesini benimsemiş ve ön planda tutan
 • Esnek çalışma saatlerine uygun şekilde çalışabilecek
 • Analitik düşünme yeteneği gelişmiş, problem çözebilme becerisine sahip
 • Prezantabl, pozitif hayat görüşüne sahip, güler yüzlü hizmet anlayışını benimsemiş
 • Dinamik ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışabilecek
 • Erkek adaylar için tercihen askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirmiş
Türk Telekom Avkom İletişim tarafından belirlenen bu şartları taşıyan adaylar, şirketin mağaza satış uzmanı personel alımı ilanına başvuruda bulunabilecektir. İlana başvurular Avkom İletişim resmi internet sitesi üzerinden ve çeşitli kariyer sitelerinin ilgili sayfaları aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

Turkcell Personel Alım İlanı Detayları

Ülkemizde 1994 yılından bu yana telekomünikasyon sektöründe hizmet veren Turkcell personel alımında istihdam edilecek personelin iş tanımı şu şekilde açıklandı:
 • Servis ve platformların periyodik bakım ve destek faaliyetlerini yürütür,
 • OFL Operasyonel faz liderliği kapsamında proje sürecine dahil olur,
 • Servis ve platformların iyileştirme alanlarını belirler, değerlendirir ve hayata geçirilmesi için gerekli koordinasyonu sağlar,
 • Servis izleme ve performans takibi için gerekli ölçüm alt yapısını oluşturur
Turkcell güncel personel alımı ilanına da kariyer sitelerinde yer alan ilgili sayfalar aracılığıyla başvuruda bulunmak mümkündür. Adayların başvuru şartlarını taşımaları gerektiği ve son başvuru tarihinden önce online platformdan başvurularını tamamlamaları hatırlatıldı.