Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan kamu personel alımı ilanlarında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) ARDEB bünyesinde 32 personel alımı yapacağı da yer aldı. Yayınlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı aranmadığı belirtildi. Birbirinden farklı meslek gruplarından yapılacak memur alımı ilanında 32 kişinin kadroya alınacağı bildirildi. TÜBİTAK 32 personel alımı ilanına başvuruda bulunan ve başvuruları kabul edilip işe alınan yeni personelin Ankara ilinde istihdam edileceği öğrenildi. Hangi kadrolar için personel alımı yapılacağı belirtilirken bu kadrolarda daimi olarak çalışmak isteyen adaylardan da başvuruda bulundukları kadroya göre farklı lisans bölümlerinin diploması istendi. TÜBİTAK KPSS puan şartsız 32 personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz. TÜBİTAK’ın ARDEB bünyesinde daimi olarak istihdam edeceği 32 personel alımı ilanı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi sayfası aracılığıyla kamuoyuna duyuruldu. Birbirinden farklı kadrolarda istihdam edilecek adaylar için başvuruda aranan genel ve özel şartlar da ilan detaylarında yer aldı. TÜBİTAK’ta çalışmak isteyen vatandaşların açılan kadrolardaki ilanlara yönelik müracaatlarını en geç 22 Nisan 2020 tarihi saat 17.00’ye kadar tamamlamaları gerektiği hatırlatıldı.

TÜBİTAK’a Hangi Bölümlerden Mezunlar Başvuru Yapabilir?

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) açıkladığı kadrolara başvuruda bulunmak isteyen adayların lisans mezunu olması gerektiği belirtilirken, üniversitelerin şu bölümlerinden mezun olanların başvurularının değerlendirileceği bildirildi: Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği veya Kontrol Mühendisliği, Kimya, Kimya ve Süreç Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Metalürji Mühendisliği veya Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Uzay Mühendisliği veya Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği veya Otomotiv Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Meteoroloji Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Su Ürünleri Mühendisliği, Harita Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği, Eczacılık Fakültesi, Biyomedikal Mühendisliği, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoenformatik ve Genetik, Biyomühendislik, Biyomühendislik ve Genetik, Biyoteknoloji, Orman Fakültesi, Ziraat Fakültelerinin Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Tarım Makineleri, Tarım Teknolojisi, , Endüstri Mühendisliği veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İstatistik, Fizik veya Fizik Mühendisliği, Matematik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Aktüerya, Aktüerya Bilimleri veya Ekonometri, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Grafik, , Grafik Sanatları, Görsel İletişim Tasarımı, Görsel Sanatlar veya İletişim ve Tasarım

TÜBİTAK Personel Alımı Başvuru Süreci

TÜBİTAK’ın ARDEB bünyesinde istihdam edeceğini duyurduğu 32 personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı aranmadığı bildirildi. İlana başvuruda bulunmak için TÜBİTAK’ın resmi internet sayfası adresi üzerinden iş başvuru sistemine kayıt olunması gerektiği açıklandı. Adayların başvuru için sistemde özgeçmiş oluşturmaları ve kendilerinden talep edilen tüm belgeleri online sisteme yüklemelerinin önemli olduğu duyuruldu. İş başvuru sistemi yolu dışındaki başvuruların kabul edilmeyeceği açıklandı. Başvuruların en geç 22 Nisan 2020 tarihi saat 17.00’a kadar tamamlanması gerektiği hatırlatıldı. Başvuruların adaylara verilen referans kodu üzerinden değerlendirileceği ve girilen bilgilerin hatalı olması ya da belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda başvuruların geçersiz sayılacağı açıklandı.