Türkiye Elektrik İletişim A.Ş. (TEİAŞ) bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere kadrolu büro personeli alımı yapılacağı açıklandı. 19 Haziran 2020 tarihinde sona erecek başvuru işlemlerinde adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartları da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan TEİAŞ büro memuru alımı ilanında yer aldı. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı olmadan kamu kurumlarında çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren TEİAŞ büro memuru alımı ilanında başvuruların online platform üzerinden gerçekleştirileceği duyuruldu. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesinde yer alan “kamu personeli alımı ilanları” kategorisinde yer alan TEİAŞ büro personeli alımı ilanı ile ilgili olarak bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. İŞKUR üzerinden ilan edilen şartları taşıyan adayların, TEİAŞ büro personeli alımı ilanının yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru işlemlerini tamamlamaları gerektiği açıklandı. Online platform dışında İŞKUR il müdürlüklerinden / hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvuruların yapılabileceği bildirildi. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvuru işlemlerinin takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacağı bilgisi paylaşıldı.

TEİAŞ Büro Personeli Alımı Başvuru Genel Şartları

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden duyurulan TEİAŞ büro personeli alımı ilanında, bu ilana başvuru yapacak öncelikli adayların, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçmeleri gerektiği bildirildi. İşe alınacak işçilerin yalnızca noter kurası ile belirleneceği kuraya tabi olmak isteyen adayların başvuru işlemleri sırasında şu başvuru şartlarını taşımaları gerektiği açıklandı:
  • Türk vatandaşı olmak
  • İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • En az ve en fazla ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunu olmak
  • Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
  • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi fiziksel veya zihinsel engeli ile sağlık sorunu bulunmamak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık almıyor olmak
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak
  • Başvurulan meslek için belirlenen ve istenilen diğer sertifika / belgelere sahip olmak
  • MS Office programlarında yetkin olmak
Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların en geç 19 Haziran 2020 tarihine kadar başvurularını, İŞKUR resmi internet adresinden, İŞKUR il müdürlüklerinden / hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden tamamlamaları gerektiği açıklandı. Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edileceği bildirildi.

TEİAŞ Büro Personeli Alımı Başvuru Hususları

Kamu kurum ve kuruluşu tarafından organize edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir. İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.
Editör: TE Bilisim