Uzun bir süredir beklenen Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılı yeni personel alımı ilanıyla ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Bakanlık bünyesinde yeni personel alımı ilanının açılmasını dört gözle bekleyen vatandaşlara müjdeli haberi Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk yaptı. Yapılan açıklamada personel alımı için Tarım ve Orman Bakanlığı'nın çalışmalara başladığı belirtildi. 2020 yılı Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı açıklaması hakkında son gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz. Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile 2020 yılı personel alımına dair bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmenin ardından resmi sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Genel Başkan Hüseyin Öztürk, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın uzun süredir beklene 2020 yılı yeni personel alımına dair ilerleyen süreç hakkında sevindirici haberler verdi. Tarım ve Orman Bakanlığı merkez binasında yapılan görüşme ile ilgili detayları paylaşan Öztürk, bakanlığın personel alımına dair çalışmalara başladığı müjdesini verdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Haberi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşme yapmadan önce sosyal medya üzerinden söz konusu görüşme yapacağını açıklayan Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk'e bakanlık bünyesinde yeni personel alımı bekleyen gençler tarafından sorular yöneltildi. Tarım ve Orman Bakanlığı'nda istihdam edilmek isteyen gençlerin sorularını Bakan Bekir Pakdemirli'ye soran Öztürk daha sonra görüşmenin ardından merakla beklenen açıklamaları da yine kişisel sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuna duyurdu. Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk'ün yaptığı açıklamada Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakedemirli'nin taşra teşkilatına yeni personel alımı için çalışmaları başlattığını duydurdu. Öztürk'ün resmi sosyal medya hesabı üzerinden görüşmenin ardından yapığı açıklamada şu ifadeleri kullandığı görüldü: "Tarım ve Orman Bakanlığımızın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere yeni personel alımına ilişkin bir gelişme olup olmadığını soran genç arkadaşlar, özellikle ifade etmek istiyorum ki, Toç-Bir-Sen olarak yetkili sendika sıfatıyla konuyu 9 Aralık 2019'da Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ile görüştük."

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Açıklaması

Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk'ün resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Akabinde 13 Ocak 2020 tarihinde Memur-Sen heyetini kabulünde Sayın Cumhurbaşkanımıza, istihdam edilmek isteyen siz gençlerin talebini ve bu kapsamda sendikamızın teklifini ifade ettik." dedi. Gelinen noktada Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Bey'in kararlılığı sonuuc yeni personel alımına ilişkin sürecin başladığını kamuoyuna duyuran Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, açıklamasında ayrıca, "İnanıyorum ki; yeni personel istihdamı konusu en kısa sürede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın takdir ve tensiplerine arz edilerek sonuçlandırılacaktır." ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşme yapan Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk'ün açıklamalarının ardından adaylar meraklı bekleyişlerine devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek isteyen genç adaylar, bakanlık tarafından gerçekleştirilecek atamaların 2020 yılı KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) öncesinde olmasını ve 2018 KPSS puanlarının geçersiz olmamasını istiyor. Ancak Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 2020 yılı personel alımı ilanına ilişkin henüz net bir açıklama yapılmadı. Yeni personel alımı ve atamalarına ilişkin çalışmaların devam ettiği belirtilirken önümüzdeki günlerde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin bizzat kamuoyuna bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunması bekleniyor.