Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden çok sayıda özel sektör ve kamu kuruluşlarına personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. Son olarak Şarkışla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yaşlı bakım işçisi alımı yapılacağı açıklandı. Başvuruların İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden alınmaya başlandığı duyuruldu. İlanda belirtilen başvuru şartlarını taşıyan adayların en geç 20 Mayıs 2020 tarihine kadar müracaat işlemlerini tamamlamaları gerektiği bildirildi. Şarkışla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde hasta ve yaşlı bakım personeli olarak daimi işçi statüsünde çalışmak isteyen vatandaşlardan başvuru sırasında aranan şartlar ve talep edilen evraklar hakkında tüm detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. Kurulduğu günden bu yana hem özel sektörde hem de kamu kuruluşlarında personel alımı ilanlarını iş arayan vatandaşlarla buluşturmaya ve böylelikle istihdama katkıda bulunmaya devam eden Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yeni bir iş ilanı yayınlandı. İŞKUR’un kurum dışı kamu işçi alımı kategorisi üzerinden yayınlanan personel alımı ilanında, Şarkışla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere yaşlı bakım personeli alımı yapılacağı duyuruldu. 20 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek olan başvuruların İŞKUR resmi internet sitesi aracılığıyla kabul edilmeye başlandığı açıklandı.

Şarkışla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yaşlı Bakım İşçisi Alımı

İŞKUR üzerinden kamuoyunda iş arayan vatandaşların bilgisine sunulan ilan detaylarında Şarkışla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde daimi olarak yaşlı bakım personeli alımı yapılacağı açıklandı. Yapılan açıklamada, “Başvuru tarihleri arasında Sarkışla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teslim edilen COVİD-19 salgını nedeniyle CV'ler ve belgeler arasından Mütevelli Heyeti Kararı doğrultusunda işe alınacak kişiler belirlenecektir.” ifadeleri kullanıldı. İlan detaylarında ayrıca kurum bünyesinde daimi olarak yaşlı bakım personeli kadrosunda çalışmak isteyen adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartlarına da yer verildi.

Şarkışla SYDV Yaşlı Bakım Personeli Alımı Başvuru Genel Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak
  • 18 yaşını bitirmiş olmak ve 50 yaşını doldurmamış olmak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • Türk Ceza Kanunun 53.üncü maddesinde belirtilen sürelere geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da adda uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar. Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
  • Görevin devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sağlığı ile özrü bulunmamak

Şarkışla SYDV Yaşlı Bakım Personeli Alımı Başvuru Özel Şartları

  • Erkek adaylar için B sınıfı ehliyeti olmak, askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak
  • Sosyal İletişim becerisine sahip olmak
  • İlçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak
Bu başvuru şartlarına sahip olan personelin başvuru işlemlerinin İŞKUR üzerinden devam ettiği bildirildi. Hasta Yaşlı Bakım konularında sertifika sahibi olduğunu belgeleyenler veya belirtilen hizmette tecrübeye sahip olan kişilerin öncelikli olduğu açıklandı. Proje kapsamında istihdam edilecek çalışana ödenecek tutarın, aylık net asgari ücreti aşmayacağı belirtilirken, başvurusu kabul edilen adayların deneme süresinin bir ay olduğu ve bu süre içinde iş sözleşmesini ihbarsız ve tazminatsız feshedebileceği duyuruldu.
Editör: TE Bilisim