Türkiye genelinde pek çok süpermarket en az lise mezunu personel alımı yapıyor. Yayınlanan ilanlar için uygun şartları taşıyan adayların son başvuru tarihlerine kadar belirtilen başvuru yöntemlerini kullanarak başvurmaları gerekiyor.

ŞOK Marketler Personel Alımı

ŞOK marketler Türkiye genelinde farklı pozisyonlarda personel alımı yapıyor. İlanlara başvuru yapmak için;
 • Başvurular ŞOK marketler kariyer sistemi ya da mağazalar üzerinden yapılabilecektir. Başvuruda bulunan adaylardan istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Hatalı ya da yanlış başvuru yapan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Başvuru için kişisel bilgileri içeren başvuru formunun ve tercihen fotoğraf kullanılması gerekmektedir.
İşletme bünyesine yapılacak alımlar şu şekilde;
 • Depo Görevlisi; İhtiyaç duyulan farklı illerde görev yapacak, tercihen lise mezunu olan, perakende sektöründe ya da benzeri pozisyonlarda en az 1 yıl deneyim sahibi olan, analitik çalışma becerisine sahip, sonuç odaklı çalışmaya yatkın, takım çalışmasına uyumlu, iletişimi güçlü, vardiyalı çalışma saatlerine uyum gösterebilecek, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan, mağazalardan gelecek siparişleri el terminali ile toplayacak ve paletlere aktaracak, iade ürünlerin mal kabul sayımlarını yapacak, depoda yer alan kasa, palet, rulot gibi malzemeleri düzenleyecek kişi alımı yapılacaktır.
 • Market Görevlisi; en az lise mezunu, gıda perakende alanında kariyer hedefleyen, istekli ve motivasyonu yüksek, sorumluluk almayı seven, iletişim becerileri gelişmiş, planlı ve tizin çalışma gösterebilecek, vardiyalı çalışma sistemine uyum gösterecek, müşteri ihtiyaçlarını tespit ederek en iyi hizmeti sunacak, depo, raf düzeni ve temizliğini sağlayacak, kasa işlemlerini gerçekleştirecek, mağazanın ürün stoklarını takip edecek, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan personel alımı yapılacaktır.
 • Bölge Müdürü; en az lisans mezunu, tercihen iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunu, perakende satış sektöründe en az 3 yıl deneyimli, esnek ve yoğun çalışma saatlerine uyum gösterebilecek, planlama ve organizasyon becerisi gelişmiş, dikkatli ve titiz çalışabilen, MS Office programlarını aktif şekilde kullanabilen, yazılı ve sözlü iletişim becerisi yüksek, herhangi bir seyahat engeli olmayan, sürücü belgesine sahip, aktif olarak araç kullanabilen, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan, sorumlu olunan mağazaların satış, stok, karlılık ve maliyet planlarını yapabilecek, merkez ve mağazalar arasında iletişim sağlayabilecek, personel kadro planlarını yapacak, rakip analizleri yürütecek, bölgesel aktiviteler sağlayacak, çalışan memnuniyetini arttırabilecek, bölgesindeki mağazalardaki iş süreçlerini takip edecek personel alımı yapılacaktır.
 • Mağaza Personeli (Engelli); tercihen lise mezunu, istekli ve motivasyonu yüksek, mağazacılık alanında kariyer hedefi olan, sorumluluk almayı seven, iletişim becerisi yüksek, planlı ve titiz çalışmaya özen gösterebilen, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan, en az yüzde 40 engelli raporu olan personel alımı yapılacaktır.

BİM Marketler Personel Alımı

BİM marketler çatısı altında faaliyet gösterecek, Türkiye’nin farklı bölgelerinde istihdam edilecek personel alımı yapılacaktır. Adayların başvuruları için;
 • Başvurular BİM kariyer sisteminden ya da mağazalar üzerinden yapılabilecektir. Uygun şartları sağlayan adayların gerekli olan başvuru formu ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru esnasında adaylar tarafından verilecek bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir.
Alım yapılan pozisyonlar şu şekilde;
 • Depo Görevlisi; en az ilkokul mezunu, 35 yaşını aşmamış, depo içinde düzeni sağlayacak, sevk edilecek ürünlerin hazırlanmasını ve araca yüklenmesini sağlayacak, ürün taşınmasına engel teşkil edecek bedensel rahatsızlıkları olmayan, yoğun iş temposunda çalışabilecek, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen, askerlik ile ilişiği olmayan personel alımı yapılacaktır.
 • Kasa Reyon Personeli; en az lise mezunu, perakende sektöründe kariyer hedefi yapan, iletişim becerisi yüksek, dinamik ve ikna kabiliyeti yüksek, müşteri ve hizmet odaklı çalışma anlayışına sahip, ekip ile birlikte mağazanın satış hedeflerini gerçekleştirebilecek, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan, tercihen sigara kullanmayan, müşterilerin karşılanmasını ve isteklerinin sağlanmasına yardımcı olacak, ürün, etiket ve fiyat kontrollerini yapabilecek, sorumlu olunan reyonda bulunan ürünlerin stok takiplerini yapabilecek, kasa ve çevresindeki düzeni sağlayacak, mağaza kasaları ile tüm görevleri yerine getirecek personel alımı yapılacaktır.

Migros Personel Alımı İlanları

Türkiye genelindeki şubelerinde ihtiyaç halinde görevlendirilmek üzere Migros personel alımı yapmaktadır. Başvuru yapacak adayların;
 • Başvurular Migros kariyer sistemi ve mağazalar yolu ile iletilebilecektir. Başvuru esnasında adaylardan istenen bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir.
Alım yapılan pozisyonlar;
 • Mağaza Personeli; en az lise mezunu, dinamik iş temposunda çalışabilecek, müşterileri güler yüz ile karşılayabilecek, kasa ve çevresini düzenleyecek, mağaza kasaları ilgili olarak tüm işleri yerine getirebilecek, mağazanın gereksinim duyduğu miktar ve nitelikte ürünleri raporlama yapabilecek, reyon ve etiketlerin güncel ve düzenli olmasını takip edebilecek, gün içerisinde reyon düzenini sağlayacak personel alınacaktır.
 • Mağaza Yönetici Adayı; en az lisans mezunu, mağazacılık alanında kariyer yapmak isteyen, insan ilişkilerinde başarılı ve sonuç odaklı çalışabilen, takım çalışmasına yatkın, müşteri odaklı yaklaşıma sahip, yoğun iş temposuna ve vardiyalı çalışmaya uyum sağlayacak, tercihen askerlik ile ilişiği olmayan personel alımı yapılacaktır.

ŞOK Market İş Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

BİM Market İş Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Migros Market İş Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Editör: TE Bilisim