Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 10 bin 900 sürekli işçi alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığı’nın bu kararı Resmi Gazete’ de yayımlandı. Başvurular ise, İşkur üzerinden yapılacak.

Sağlık Bakanlığı, sürekli işçi alımı yapacağını açıkladı. Bu kapsamda 10 bin 900 kişinin istihdam edileceği duyuruldu. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bu açıklamalar, Resmi Gazete’ de yürürlüğe girdi. Resmi Gazete’ de yayımlanan ilana göre; 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkur Kanuna dayanılarak çıkarılan, kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkındaki yönetmelik hükümleri uyarınca, Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 10 bin 900 sürekli işçi alımı yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatlarında görevlendirilecek işçiler için başvuru süreleri de açıklandı. Açık pozisyonlara başvurmak isteyen adaylar başvurularını, 22 Mart 2023 ile 27 Mart 2023 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu üzerinden gerçekleştirebilecek.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAK

27 Mart 2023 tarihinde sona erecek olan başvurular, Türkiye İş Kurumu’na ait olan esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak. Başvuru yapmak isteyen adayların, İşkur kayıtları olması ve ilgili internet sitesine kullanıcı girişi yaparak başvurularını gerçekleştirmesi gerekiyor. Sağlık Bakanlığı’nın ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde alımların il düzeyinde karşılanması yoluna gidilecek ve başvurularda kişilerin adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacak.

KADROLAR AÇIKLANDI

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere alınacak 10 bin 900 kişi için açık kadrolar ilan edildi. İlana göre; 4 bin 958 temizlik görevlisi, 3 bin 386 silahsız güvenlik görevlisi, 474 klinik destek elemanı, 520 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, 279 elektrikçi, 195 inşaat boyacısı, 130 marangoz, 277 ısıtma ve sıhhi tesisatçı, 258 bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı ile 150 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı istihdam edilecek. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyurularda, ilgili açık pozisyonlara başvurulması için son günün 27 Mart 2023 tarihi olduğu ve başvuruların da sadece Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacağı hatırlatıldı.

Editör: TE Bilisim