Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanında merakla beklenen başvuru ekranı açıldı. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden Sağlık Bakanlığı bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek 250 işçi için başvuru ekranı adayların kullanımına açıldı. İŞKUR’un “kurum dışı kamu işçi alımı ilanları” kategorisi üzerinden duyurulan Sağlık Bakanlığı 250 işçi alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. İŞKUR üzerinde yapılan duyuruda, en az ilkokul mezunu adaylar arasından işçi alımı yapılacağına yer verildi. Yalnızca İstanbul’da Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan kamu kurumları ve hastanelerinde istihdam edileceği açıklanan 250 işçi alımı ilanına başvurular hakkında detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. Kamu hastanelerinde işçi statüsünde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren müjdeli haberi, geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kamuoyuna duyurmuştu. Bakan Koca, İstanbul ilindeki kamu hastaneleri ve sağlık kurumlarında daimi olarak istihdam edilmek üzere, en az ilköğretim mezunu adaylar arasından çok sayıda personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından, Sağlık Bakanlığı 250 işçi alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların merakla beklediği Sağlık Bakanlığı 250 personel alımı başvuru ekranı açıldı. Sağlık Bakanlığı bünyesinde daimi olarak işçi statüsünde çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında açıklandı.

Sağlık Bakanlığı 250 İşçi Alımı Başvuru Genel Şartları

 • Türk vatandaşı olmak
 • İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak
 • Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika / belgelere sahip olmak.
 • İş yerlerinde tüm iç ve dış mekânlarda vardiyalı çalışmaya müsait ve görevini devamlı yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu (ruhsal ve fiziksel) bulunmamak
Bu başvuru şartlarını taşıyan adaylar arasından yapılacak personel alımında istihdam edilen işçilerin 2 aylık deneme sürelerinin bulunduğu bildirildi. 2 aylık deneme süresi içinde, görevini yapma konusunda başarısız olan adayların iş sözleşmelerinin iptal edileceği açıklandı. Her adayın,  yayımlanan listede belirtilen sadece tek bir iş için başvuru yapabileceği ve birden fazla pozisyona müracaat edenlerin başvurularının hepsi iptal edileceği duyuruldu.

Sağlık Bakanlığı 250 İşçi Alımı Yapılan Kadrolar

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden Sağlık Bakanlığı bünyesinde İstanbul içinde daimi olarak istihdam edilecek 250 işçi alımı yapan kamu kurumları ve kontenjan sayıları açıklandı. Buna göre Sağlık Bakanlığı bünyesinde işçi alımı yapılan kurumlar şu şekilde sıralandı:
 • İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü – Temizlik Görevlisi – 24 personel
 • İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü – Temizlik Görevlisi – 28 personel
 • İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü – Temizlik Görevlisi – 29 personel
 • İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü – Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı – 8 personel
 • İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü – Elektrikçi (Genel) – 14 personel
 • İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü – Güvenlik Görevlisi (Silahsız) – 9 personel
Editör: TE Bilisim