Sağlık Bakanlığı tarafından 81 şehirde hastanelerde görevlendirilmek üzere 10 bin 900 işçi alımı yapılacak. Sağlık personelleri tarafından merakla beklenen konuya dair açıklamalar Genç Sağlık Sendikası Danışmanı ve Sözcüsü Aras Ali Altıntaş tarafından yapıldı. Aras Ali Altıntaş, Sağlık personeli alımlarına dair açıklamaları kendi sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce yapılan açıklamalarda en az ilkokul mezunlarından on bir bine yakın yeni işçi alımı yapılacağı duyurulmuştu. Aras Ali Altıntaş tarafından yapılan açıklamalarda ise ilanın kısa sürede geleceğine dair bilgiler yer aldı.

İLAN ÖSYM’YE GÖNDERİLDİ

Genç Sağlık Sendikası Danışmanı ve Sözcüsü Aras Ali Altıntaş tarafından yapılan sosyal medya paylaşımında ilanın ÖSYM’ye gönderildiği ve kısa sürede yayımlanacağı bilgisi yer aldı. Aras Ali Altıntaş’ın açıklamalarına göre, alımlar ile 10 bin 900 işçiye istihdam sağlanacağı bildirildi.

Genç Sağlık Sendikası Danışmanı ve Sözcüsü Aras Ali Altıntaş’ın açıklamalarında yer alan bilgiler şu şekilde; ‘’Atama bekleyen sevgili sağlıkçılar, ÖSYM’deki kaynağım birkaç gündür yurt dışındaydı kendisine ulaşamıyorum. Atama bekleyen sağlıkçıların Aras abisi olmak sonuca ulaşana kadar diretmek olsa gerek. Az önce bir görüşme gerçekleştirdik, perşembe günü itibariyle alınacak tüm kadrolar ÖSYM’ye gönderilmiş. Bu hafta muhtemelen ilan açılır diye düşünüyorum. Aynı zamanda, işçi alımına sayıları da keza gönderilmiş durumda. 10 bin 900 işçi, 31 bin civarı sağlıkçı alınacağını öğrendim. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.’’

‘ATAMALAR İÇİN MEYDANA İNMENİN ETKİSİ’

Genç Sağlık Sendikası Danışmanı ve Sözcüsü Aras Ali Altıntaş paylaşımında şu cümlelere de yer verdi; ‘’Atamalar için meydana 14 Mart günü inmemizin perşembe günü ÖSYM’ye gönderilmesinin üzerindeki etkisi tartışılmaz bile. Son on yılda olduğu gibi ısrarla atama bekleyen sağlıkçıların yılmaz savunucusu biz olduk. Saygılarımla.’’

Aras Ali Altıntaş tarafından yapılan açıklamaya göre ilanın kısa sürede geleceği anlaşılıyor. Bu hafta yayınlanması beklenen ilanda 5 bin temizlik görevlisi, 3 bin 500 güvenlik görevlisi, 1500 civarında klinik destek elemanı ve hasta karşılama yönlendirme elemanı alımı yapılması bekleniyor. İşçi alımında kalan sayının tekniker ve bakım onarım kadrolarında yapılması da bekleniyor. Personel alımlarının 81 şehirde yapılması ve personel alım duyurusunun da bu hafta gelmesiyle birlikte İşkur üzerinden önümüzdeki hafta başvuru sürecinin başlatılması bekleniyor.

Editör: TE Bilisim