İş arayışında bulunanların yakından takip ettiği Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yer alan “açık iş ilanları” kategorisinde yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı bulunmayan adaylar arasından Fethiye Polisevi'ne personel alım yapılacağı duyuruldu. Birbirinden farklı mesleklerde yapılacak personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda yer aldı. Fethiye Polisevi KPSS puan şartsız personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar haberimizde yer alıyor. Fethiye Polisevi'ne çeşitli mesleklerden personel alım yapılacağı Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesinde, “açık iş ilanları” kategorisinde yayınlanan ilanla duyuruldu. Fethiye Polisevi bünyesinde daimi olarak işçi statüsünde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren ilana başvuruların 9 Haziran 2020 tarihinde sona ereceği bildirildi. En az ilköğretim mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

Fethiye Polisevi Personel Alımı İlanı Detayları

Fethiye Polisevi bünyesinde çeşitli mesleklerde personel alımı yapılacağı açıklandı. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı olmadan Fethiye Polisevi’nde daimi olarak işçi statüsünde çalışmak isteyenler için İŞKUR’un resmi internet sitesinden duyurulan personel alımı ilanında, kurum bünyesinde daimi olarak istihdam edileceği açıklanan personelin şu mesleklerden alınacağı açıklandı:
 • Oda Görevlisi - Turizm
 • Servis Komisi
 • Izgara Ustası
 • Bulaşıkçı (Stevard)

Fethiye Polisevi Personel Alımı Başvuru Şartları

 • T.C. vatandaşı olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
 • En az ilköğretim, en fazla lisans mezunu olmak (Adayın eğitim durumunu gösterir belge sunulacaktır.)
 • Adli Sicil Kaydı Belgesi ibraz etmek
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak
 • Daha önceden iş deneyimine sahip olması, sözlü ve uygulamalı mülakatta tercih sebebi sayılacak ve artı puan olarak değerlendirilecektir. (Bu durumu SGK dökümü ile belgeleyecektir. Olmayanlar için zorunlu değildir.)
Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların müracaat işlemleri için, en geç 12 Haziran 2020 tarihi saat 16.00’a kadar Fethiye Polisevi Şube Müdürlüğüne elden teslim yapmak zorunda olduğu belirtildi. Evrak teslim etmeyenlerin hakkından vazgeçmiş sayılacağı, noter kurasına ve mülakata katılamayacağı açıklandı.

Fethiye Polisevi Personel Alımı Kura Çekimi

Fethiye Polisevi Şube Müdürlüğüne yukarıda belirtilen mesleklerde yapılan müracaatların 12.06.2020 tarihinde evrak teslim eden kişi sayısının başvuru sayısının 4 katını aşması durumunda kuranın 15.06.2020 günü saat: 14.00’ da Fethiye 2. Noterliğinde çekileceği bildirildi. Kura sonrası belirlenen asil adaylar için 16.06.2020 tarihinde saat 10.00’ da, yedek adaylar için 16.06.2020 tarihinde 14.00’ da Polisevi Şube Müdürlüğümüz hizmet binası giriş katında bulunan toplantı salonunda kurumumuzca oluşturulan komisyon tarafından sözlü ve uygulamalı mülakat yapılacağı açıklandı. İşe alınmak için Polisevi Şube Müdürlüğü tarafından yapılacak sözlü ve uygulamalı mülakatta başarılı olmak gerektiği ve ayrıca işe alınacak tüm personellerin devlet memuru olmayıp işçi (belirli süreli) statüsünde çalıştırılacağı ve mevcut yasalar dahilinde devlet memurluğuna veya devlet kadrolarındaki işçi statüsüne geçişi de söz konusu olmadığı kaydedildi.
Editör: TE Bilisim